Uzun Kollu Uzun Elbise Namaz için

By | 4 Mart 2015

uzun-kollu-uzun-elbise-namaz-icin   Namaz hem yaşadığımız dünya için hem de ahiret hayatımız için oldukça önemli bir kavramdır. Namaz ahiret hayatımız da sorulacak ilk sual olmaktadır. Bu dünyada ise namaz kılarak, huzuru ve mutluluğu yakalamış olmaktayız. Namaza dair birçok ayet ve hadisler yer almaktadır namaza dair ayetlerden bazıları; Namazı dosdoğru kıl. Şüphesiz namaz; insanı her türlü hayasızlıktan, çirkinlikten ve kötülükten alıkoyar.” “Sizi cehenneme sevk eden nedir? Namaz kılanlardan değildik” derler “Namaz, müminlere vakitli olarak farz kılınmıştır” “Namazlara hele orta namazlara dikkat edin ve gönülden boyun eğerek Allah’ın divanında durun” “Muhakkak namaz, fahsa(iğrenç) ve münker (kötü) şeylerden vazgeçirir”
“Namazı doğru kılın… Kendiniz için her ne hayır (yapıp) gönderirseniz Allah yolunda onu bulursunuz. Şüphesiz Allah yaptıklarınızı görüyor”

uzun-kollu-namaz-elbisenamaza dair bazı hadisler ise şöyledir; Suyun kiri giderdiği gibi, beş vakit namazda günahları yok eder” (Nesai, Salat 7)”Ey Ademoğulları kalkınız; insanları yakmak için hazırlanmış olan ateşi namaz kılarak söndürünüz.” (Hz. Ebu Bekir (rh))”Mü’min ile kafiri ayıran fark namazdır.”Peygamber Efendimiz “Namaz kalbimin neş’esi gözümün bebeğidir” buyurdu. Ashab-ı Kiram ibadetler içinde bir tek namazı terk etmenin küfür sayılacağını söylediler. (Tirmizi) anlaşılacağı gibi bu denli önemli olan namaz ibadetinin tabi ki belirli şartları da yer almaktadır bayanlar uzun kollu uzun elbise namaz için giymelidirler namaz kılınacak yerinde temiz olması gerekmektedir. Günümüzde bayanlar için uzun kollu uzun elbise namaz için satılmaktadır. https://www.ihvan.com.tr/namaz-elbisesi adresinden de namaz için elbiseler satılmaktadır.