Category Archives: Şifalı Bitkiler

Behçet Hastalığına Bitkisel Çözüm

Behçet hastalığına bitkisel çözüm doktorların tedavilerine ilaveten kullanılmalıdır.Hatta Behçet hastalığına bitkisel çözüm denenmeden önce doktorunuza danışılmalıdır.Behçet hastalığına bitkisel çözümler şuşekildedir; Fındık, çikolata ve tavuk ürünlerinden sakınıl malıdır. 1. Terkip:      Balık  ürünleri         yenilmeli       ve        balık   yağı içilmelidir. 2. Terkip:Ağızda sakız gibi zeytin yaprağı çiğnenir. Günde 4, 5 defa tekrarlanır. 3 Terkip:Ekşi siyah dut ağızda çiğnenir. Günde… Read More »

Mide Bulantısı İçin Bitkisel Çözüm

Gerek hamilelikten gerekse üşütmeden kaynaklanan mide bulantısı için bitkisel çözüm yolları bir kaç tanedir.Mide bulantısı için bitkisel çözüm kürlerine bir süre devam etmeniz halinde sonuç alabilirsiniz sadece bir kere denemenizde kesin sonuç almanız mümkün değildir. Mide bulantısı için bitkisel çözüm kürleri şöyle sıralanabilir ; Kuru  yada taze nane kaynatılıp bardak bardak içilmelidir. Demirhindi içmek de… Read More »

Baş Dönmesine Bitkisel Tedavi

Aşağıda yazacağımız baş dönmesine bitkisel tedavi metodlarından netice alabilmek için 15-20 gün aralıksız uygu­lanmalıdır.Fakat ”ben bu uygulamayı yapıyorum” diyerek hiçbir zaman konunun uzmanı olan doktorlara müracaat et­meyi unutmayınız. Baş dönmesine bitkisel tedavi 1. yöntem : Zencefil kaynatılır, yemeklerden sonra birer bardak tatlandırıldıktan sonra içilir. Baş dönmesine bitkisel tedavi 2. yöntem : Mercan köşk kaynatılır, 3… Read More »

Böbrek Kumlarına Bitkisel Çözüm

Böbrek kumlarına bitkisel çözüm için size tavsiye edebileceğimiz bir çok kür bulunmaktadır. Bu böbrek kumlarına bitkisel çözüm kürlerinin tarif edildiği gibi yapılması gerekmektedir. Böbrek kumlarına bitkisel çözüm kürleri şu şekilde hazırlanmaktadır. Kür : Sabahları kaynatılmış bol miktarda arpa suyu içilir. Kür : Kereviz ve rezene kaynatılır; bardak bar­dak içilir Kür : Kınayı kaynatıp yarımşar çay bardağı iç­mek.… Read More »

Baş Ağrısına Bitkisel Çözüm

Başı ağrımayan insan yoktur herhalde.Bazı başağrıları gelip geçici olduğu gibi bazı başağrıları ise sık sık tekrarlanarak kronik hale gelmiş olabilir. Bu durum kişinin hayat kalitesinin düşmesine kadar bir çok kötü olaya sebep olabilir.Sık sık ağrı kesicilere baş vurup bu ilaçların yan etkilerine maruz kalmamak için alternatif olarak baş ağrısına bitkisel çözümle tedavi yöntemine başvurabilirsiniz.Baş ağrısına… Read More »

Bahar Alerjisine Bitkisel Çözüm

Baharın gelmesi bir çok insanda pozitif ve mutlu düşüncelerin gelişmesine sebep olsada bazı insanların en büyük kabuslarından biri olabiliyor. Bunun  sebebide hiç şüphesiz bahar alerjisi. Baharla birlikte ortaya çıkan polenler alerjiye sebep olup astım, nefes darlığı gibi ileri derecelere varabilecek alerjilere sebep olabilmektedir. İlaçla değilde bahar alerjisine bitkisel çözüm arayanlar için önerebileceğimiz iki yöntem vardır.… Read More »

Astıma Bitkisel Çözüm

Astıma bitkisel çözüm yada ilaçla teddaviye başlamadan önce eğer bir sigara içicisiyseniz derhal sigaraya son vermelisiniz. Her hastalığın düşmanı olan sigara astım, bronşit ve nefes darlığının baş düşmanıdır. Tedavi olmak istiyorsanız sigara bırakmayı ertelemeyin yada göz ardı etmeyin lütfen. Astıma bitkisel çözüm için iki adet bitkiden yaralanabiliriz. Bal ve Anason yağı Hazırlanışı ise şöyledir ;… Read More »

Ağız İçi İltihaplanmasına Bitkisel Çözüm

Ağız İçi İltihaplanmasına Bitkisel Çözüm 1 -)  Papatya çiçeği kaynatılır günde 4, 5 defa 3 dakika gargara yapılır. Ağız İçi İltihaplanmasına Bitkisel Çözüm 2 -)  Ağıza sumak alınarak gargara yapılır. Ağız İçi İltihaplanmasına Bitkisel Çözüm 3 -)  3 diş sarımsak ağızda çiğnenir. Ağız İçi İltihaplanmasına Bitkisel Çözüm 4 -) Ekşi dut yenir. Ağız İçi İltihaplanmasına Bitkisel Çözüm… Read More »

Kadınlarda Kısırlık Tedavisi İçin Bitkisel Yöntemler

Bayandan kaynaklanan kısırlık tedavisi için doktora gitmek gerekmektedir.Doktor tedavisinin yanında Kadınlarda Kısırlık Tedavisi İçin Bitkisel Yöntemlerede başvurulabilir.Sonuçta şifanın nereden geleceği belli olmaz. Kadınlarda Kısırlık Tedavisi İçin Bitkisel Yöntemler şunlardır ; YULAF: Yulaf tohumu ceviz, fındık gibi yiyeceklerle beraber öğütülüp balla macun yapılıp yenmeye devam edilir. ÇAKŞİR OTU KÖKÜ: Çakşir otu kökü çok besleyici olduğu için,… Read More »

Sağlıklı Yemek Pişirme Teknikleri

Sağlıklı Yemek, Sağlıklı Yemek Pişirme Teknikleri ile olur. Sağlıklı Yemek Pişirme Tekniklerinde ilk dikkat etmemiz  gereken yemek yaparken toprak çömlekleri tercih etmemizdir. Yok medeniyetmiş, kolaylıkmış vazgeçmeliyiz. Teflon tavadan, bakır tencereden zehirlenen, emaye çatlağından mikrop a­lan insan çok. Toprak çömlekten zehirlenen bir tek ki­şiye rastladınız mı? Rastlamazsınız çünkü toprak, ha­va alan bir kaptır. Yani nefes alır… Read More »