Category Archives: Şal Örtü Yemeni Yazma

Medine İpeği

 medine, Arabistan da bir şehirdir. Peygamber efendimizin kabri bu şehirde bulunmaktadır. medine sakinliğin, huzurun ve medeniyetin olduğu şehirdir. arabistanda Osmanlı izlerinin çokça olduğu şehirdir, medine. Arabistan Yarımadasında, Hicaz bölgesinde bulunan meşhur iki mübârek şehirden birisidir medine ; İslâm Devletinin ilk başşehri. Hicaz’da bulunan ikinci mübârek şehir Mekke’dir. İkisine berâber “Haremeyn” ve “Hicaz”da denir. Son Peygamber hazret-i… Read More »

Medine İpeği Eşarp

eşarp, şal kapalı- tesettürlü hanımlar için olmazsa olmaz tesettür malzemesidir. Eskilerde şimdilerde olduğu kadar bu denli çeşitli eşarp, şal, yemeni vb tesettür ürünleri bulunmamaktaydı. Satılmak da olan eşarp, şal gibi ürünler hemen hemen benzer özellik taşımaktaydı. Şimdilerde ise adeta bir resim tablosu gibi birbirinden şık ve güzel şal, eşarp, yemeni motifleri, desenleri bulunmaktadır. Üretilen kumaşın… Read More »

Yazma Oyası Örnekleri Yeni

Kapalı bayanların genellikle tercih etmiş oldukları yazma oyası modelleri  iğne oyaları ile süslenmektedir. İğne oyaları, yazma oyası bilen bayanlar tarafından yapılıp, yazma modelleri arasından seçim yapılarak süslenmektedir. yazma oyası örnekleri yeni modelleri arasından süslenen yazma oyası farklı farklı modeller ile bulunmaktadır. Kendi zevkinize göre yazma kenarları yapıp süsleyebilirsiniz. Geçmişten günümüze kadar gelen çeyiz işleri hazırlarken mutlaka içerisinde yazmalar bulundururuz.  Genç… Read More »

İğne Oyası Yazma Modelleri

Kapalı bayanların genellikle tercih etmiş oldukları iğne oyası yazma modelleri  iğne oyaları ile süslenmektedir. İğne oyaları, iğne oyası bilen bayanlar tarafından yapılıp, yazma modelleri arasından seçim yapılarak süslenmektedir. yazma modelleri  arasından süslenen iğne oyası farklı farklı modeller ile bulunmaktadır. Kendi zevkinize göre yazma kenarları yapıp süsleyebilirsiniz. Geçmişten günümüze kadar gelen çeyiz işleri hazırlarken mutlaka içerisinde yazmalar… Read More »

Yazma Modelleri

Kapalı bayanların genellikle tercih etmiş oldukları yazma modelleri  iğne oyaları ile süslenmektedir. İğne oyaları, iğne oyası bilen bayanlar tarafından yapılıp, yazma modelleri arasından seçim yapılarak süslenmektedir. yazma modelleri  arasından süslenen oyalar farklı farklı modeller ile bulunmaktadır. Kendi zevkinize göre yazma kenarları yapıp süsleyebilirsiniz. Geçmişten günümüze kadar gelen çeyiz işleri hazırlarken mutlaka içerisinde yazmalar bulundururuz.  Genç kızların… Read More »