Category Archives: Namaz Elbisesi

Namaz Elbisesi Dikimi

namaz, Kadın veya erkek ergenlik çağına gelmiş, akli dengesi yerinde olan, her Müslümanın üzerine farz olan Allahın emirlerinden ve kulluk görevlerimizden birisidir. İslamın 5 şartı arasında yer almaktadır. Namaz kulun, Allaha en yakın olduğu, ibadetlerden birisidir. Namaz öncesinde ve namaz esnasında yerine getirilmesi gereken hususlar yer almaktadır. Bu hususların en temeli temizliktir. Gerek namaz öncesinde yapılan abdest alımı,… Read More »

Namaz Kıyafeti Modelleri

İnsanın en çok kendini bulduğu zaman, ibadet anıdır. Allah’la buluşmanın en güzel anı namaz dır Namaz dinin direğidir… Kim ki namazını bütün rükünlarını dikkat ederek huşu  içinde kılar, ondan daha mutlu insan yoktur. Allah’a olan kulluğumuz sürekli namaz la yücelir, huşu içinde namazlarımızı eda ederiz. Diğer ibadetlerimizle de Allah’ın rızasını kazanma ümidiyle O’na teslim oluruz. Namaz ile ilgili ayetlerde… Read More »

Ferace Namaz Elbisesi

Ferace namaz elbisesi denilen giysi ferace kumaşından imal edilmiş namaz kılarken giyilen namaz elbisesidir. Ferace namaz elbisesinin en önemli özelliği bol kesim olmasıdır.Bu kesim tarzı sayesinde namaz kılan bayanların tesettüre uygun olarak vücut hatları belli olmaz.ayrıca bol kesim olan Ferace namaz elbisesi modelleri çok rahattır. Krep ve medine ipeği kumaşlardan imal edilen Ferace namaz elbisesi modelleri… Read More »

Namaz Elbisesi Modelleri

Evde, iş yerinde, seyahette, umre ve hac ziyaretinizde namaz kılarken kullanmanız için tasarlanmış giysinin adıdır namaz elbisesi. Özellikle çalışan bayanların iş yerinde namaz kılmak için tercih ettikleri namaz elbisesi modelleri çok rahat ve kullanışlıdır. Kolay taşınabilme özelliğiylede seyahate çıkan bayanlarında en çok tercih ettikleri giysilerdendir namaz elbisesi modelleri. Namaz elbisesi modelleri imal edildikleri kumaşlar sebebiyle… Read More »