Category Archives: Mest

Mest Ayakkabı Fiyatları

Dinimiz islam, Müslümanlara kolaylıklar sunmuştur. Gerek bazı ibadetleri yapmak da zorluk yaşayanlar gerekse bir takım zorlu koşullarda ibadetimizi kolaylıkla yerine getirmeyi de sağlamaktadır. Abdest almada mesh etmeye değinecek olursak mesh kelimesi, bir şeyin üzerinde eli gezdirmek, el sürtmek anlamlarına gelmektedir. Dinimiz ibadette kolaylıklar sağladığından ayaklara mest vb gibi bir takım ayaklıklar giyildiğinde; abdest alırken bunun… Read More »

Termal Mest Fiyatları

Abdest için ayaklarda mest kullanmak ve mestler üzerine mesh yapmak kolaylıktır. İslâm kolaylık dinidir.Bu durumda günde bir kere ayağını yıkayarak abdest alacak, abdestli olarak mesti ayağına giydiğinde bir gün bir gece mesti çıkarmaksızın her abdest alışta mestin üzerini sadece mesh edebilmekteyiz. Peygamber Efendimiz (asm) mest üzerine mesh yapmış ve bunu ümmetine göstermiştir.

Mest Nasıl Kullanılır

 Dinimiz ibadetlerimizi yerine getirmemiz için bizlere her türlü kolaylığı sağlamaktadır. Özellikle soğuk günlerde abdest alımını kolaylaştırmak adına mest giymeyi uygun kılmıştır. mest nasıl kullanılır sorusuna cevap ise; Abdest aldıktan sonra, bu abdest bozulmadan mest ler ayağa giyilir. Eğer mestler düğmeli veya fermuarlı ise, ayak topukları kapanacak şekilde fermuarı çekilir, düğmeleri iliklenir. Aradan zaman geçip, abdest… Read More »

Termal Mest Çorap

 Dinimizin ibadetlerde kolaylığı tercih etmiş olması sebebiyle, ayaklara mest giyildiğinde, abdest için bunun çıkarılması ve ayağın yıkanması istenmeyip mestin üzerine mesh yapma câiz görülmüştür. Abdest alırken mestin üzerinde elin üç parmağı kadar yerin elin ıslaklığıyla bir defa meshedilmesi gerekir ve yeterli olur. Bunun için mestin abdestli olarak giyilmiş, mestin ayağın abdestte yıkanması gereken yerlerini tamamen… Read More »