Category Archives: Hac Umre İhtiyaçları

Umre Giderken Alınacaklar

hac yada umre islamın şartları arasında yer almakla beraber kadın olsun erkek olsun maddi gücü sağlık ve akli sağlık yönü iyi durumda olan herkes için vazifedir.  Hac yada umre için gidecek olanlar gidecekleri günü sabırsızlıkla bekleyerek, eksiklerini tamamlamaktadırlar kutsal topraklara gidecek olan Müslüman kardeşlerimiz hac yada umre giderken alınacaklar için gerek yakınlarına sorarak bilgi almakta… Read More »

Umreye Giderken Nasıl Giyinilir

Dinimiz islamın şartları arasında yer alan hacca gitmek Müslüman olan her kulun vazifesidir. Bunun vazife olabilmesi için gerekli esaslarda bulunmaktadır. hac yada umreye gidecek olan Müslümanların maddi ve sıhhat yönünden uygun durumda olmaları gerekmektedir, akli dengeleri yerinde olmaları gerekmektedir. hac yada umreye gidecek olan kişi bayan ise; kendisine namahrem olmayan kişiler ile hac yada umreye gidebilmektedir. hac… Read More »

Ümre İçin Gerekli Eşyalar

Hac yada ümreye gidecek olanları mutlulukla beraber heyacan ve telaş kaplamaktadır. Kutsal topraklarda yapılacak bu maneviyat dolu yolculuk sırasında yanına götürülecek olan gerekli eşyalar uzun uzun düşünülür, günlerce araştırma yapılır, çevreden fikir alınır. ümre için gerekli eşyalar bulunmaktadır. Gerek yol boyunca gerekse  dönünceye kadar yetecek miktarda nakit bulundurmalıdır. Eşyaların içine konulduğu valiz. Valiz ve çanta bulundurmak için… Read More »

Umrede Ne Giyilir

umre, dini bir kavram olarak, belirli bir vakte bağlı olmaksızın usulüne göre ihrama girdikten sonra, tavaf ederek Kabe’yi ziyaret etmek ve diğer bazı dini görevleri yerine getirmek suretiyle yapılan ibadettir Arafe ve Kurban Bayramı günleri dışında senenin her zamanında yapılabilen bu ibadetin ömürde bir defa yapılması sünnet-i müekkededir Bununla birlikte daha fazla da yapılabilir Hz… Read More »