Category Archives: Hac Umre Hediyelik Setleri

Umre Hediyelik

Hac zamanı dışında olan, arefe ve kurban bayramı dışında olan kabeyi ziyaret ederek, say yapmak, ve ihrama girmeye umre adı verilmektedir. Hac yapan kişilere hacı denmekte iken, Umre yapan kişilere ise mutemir denmektedir. mutemir kelime olarak küçük hac, anlamına gelmektedir. Bazı mezheplere göre umre yapmak sünnet sayılırken bazı mezheplerde farz sayılmaktadır. Umre yapacak olan kişiler umre… Read More »

Hediyelik Hac Malzemeleri Fiyatları

İslamın şartları arasında yer alan hac ibadeti kadın olsun erkek olsun maddi durumu yerinde olan önemli sağlık problemi ve akli sağlığı yerinde olan her Müslümanın kulluk görevidir. Hac kelime anlamı olarak, gitmek, ziyaret etmek anlamlarına gelmektedir. Dini kelime anlamında ise hac kelimesi; Belirli zamanlarda yapılmakta olan, kurallara uyulması gereken, ihrama girilen, arafta ayakta kalmak, kabeyi… Read More »

Umre İçin Gerekli Malzemeler

Hac yada umre vazifesini yerine getirecek olanlarımız; hac yada umre için gerekli malzemeleri de yanlarında bulundurmalıdırlar. hac yada umre için gerekli malzemeler şöyledir. İhram (erkekler için) Mekke`ye gidilecekse, ayrı bir çanta içerisinde yanımızda bulundurmalıyız. Ayrıca terlik (sandalet) türü bir giyecek bulundurmalıyız ve tavaflarda  kullanmak için deri patik  almalıyız. Teri emen, sıcağı fazla geçirmeyen, pamuklu – keten… Read More »

Hac Hediyeleri

Günümüzde hacca uğurlama şekilleri ve karşılama adetleri eskiye göre değişikliklere uğramıştır. Hacca gitmeden bir hafta – 15 gün önce hacı adaylarına herkes dilediği şekilde hac hediyeleri verir. Ayrıca hacı adaylarının akrabaları gidişten bir ay öncesinden itibaren onları yemeğe çağırmaya başlarlar ve hacı yemeği verirler. Hacılar turizm şirketinin belirlediği noktalardan İstanbula hareket için toplanırlar. İstanbuldan direkt Mekkeye giden hacılar… Read More »