Category Archives: Giyim Kuşam

2017 Haşema

Kısa bir süre önce 2017 yılına girdik ve kapalı bayanlar için 2017 haşema modelleri de yeni kreasyonları ile çıkmış bulunmaktadır. Kapalı hanımlar şimdilerde gerek yarı yıl tatilini değerlendirecek olanlar, gerekse yaz tatiline çıkacak olanlar 2017 haşema modellerini incelemektedirler. Her sene tesettür giyen bayanlara özel hazırlanmış yeni modelleri moda siteleri içerisinden incelenebilmektedir. Tesettür modası ile alakalı olarak kısa bir zaman… Read More »

2017 Tesettür Giyim Modası

2014 tesettür giyim modası ünlü tesettür giyim markalarının kreasyonlarını tamamlamalarıyla yavaş yavaş belli olmaya başladı. Bizde 2014 tesettür giyim modası hakkında tesettür giyim şeklini tercih eden ve modayı takip eden tesettürlü bayanlara ufak tefek tüyolar vermek istedik. Renkli pardesüler  bu sene tesettür giyim modasının popüler parçası haline geldi. Kış aylarında borda, yeşil, hardal renkleriyle tasarlanan… Read More »

Kara Çarşaf Kimler Giyer

Dinimiz bayanların tesettürünü istemektedir. Tesettür vücut hatlarını belli etmeyecek, kıyafet içini göstermeyecek, dar olmayacak bol sade kıyafetler tesettür kıyafet yerine geçmektedir. Günümüzde maalesef tesettür kıyafet adı altında tesettüre uygun olmayan kıyafetler de satılmaktadır. Tesettür dikkat çekmeyecek, gösterişsiz kıyafetlerden oluşmaktadır. Tesettürün belli bir şekli olmamasına karşın ayet ve hadislerden de tesettürün nasıl olmasına ilişkin fikir sahibi… Read More »

Sefamerve Kap Modelleri 2017

sefamerve kap modelleri 2015 sezonunda her bayanın tarzını yansıtan klasik, spor modelleri yer almaktadır. Spor tarzda giyinen hanımlar spor tarza klasik giyinmeyi seven hanımlar ise klasik tarzda kap modelleri ne yönelmektedir. Mevsim koşullarına uygun kap modelleri de yer almaktadır. Kışlık yada yazlık kap modelleri sefamerve kap modellerinde yer almaktadır. Kapalı hanımlar tarzlarını yansıtan severek kullanacağı kap modeli… Read More »

Sefa Merve Şifrem Ferace

   Genellikle ferace modelleri omuzdan ayak topuklarına kadar uzanan, uzun kolları olan modellerden oluştuğundan kapalı hanımlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca ferace kumaşlarının da  dökümlü, rahat kumaşlardan üretiliyor olması tesettürlü bayanların tercihleri arasında olmasına neden olmaktadır. Feraceler çarşafla- pardesu arasında olan dış kıyafetler arasında yer aldığından; her mevsim de kullanılmaktadır. Eskilerde yalnızca belirli mevsimlerde kullanılan feraceler… Read More »

Tesettür Giyim Modelleri

Bayanlar için giyim oldukça önemlidir. Her nerede olurlarsa olsunlar şık ve güzel görünmek istemektedirler. Gittikleri mekana göre de kendilerini rahat hissedecek kıyafet taşımak istemektedirler. Birde buna özel günler, davetler, kına, nişan gibi günler eklenince bayanları ayrı bir telaş sarmaktadır. Günler öncesinden süren model arayışına girmektedirler. Önceleri tesettürlü bayanlar için kıyafet bulma konusu sorun taşırken şimdilerde… Read More »

Kadın, Evinde Başı Açık ve Dekolte Kıyafetli Olarak Gezebilir mi?

Kadının evinde oturup mahrem olmayan kimse (yani zinetlerini göstremiyeceği, nikahlanabileceği erkekler) bulunmazsa başını açmasın­da mahzur yoktur. Çünkü kadın yabancı olmayan kimselerin huzu­runda (Nûr sûresi: 30, 31′de zikredilen mahremi olanların yanında) zi­netlerini açabilirler. Yabancıların bulunmadığı evde kadının geniş ve her tarafını örten elbise giyme zorunluluğu yoktur. Başı, kolu, bacağı açık dolaşabilir. Hele kocası istiyorsa, çarşıda pazarda… Read More »

Peygamberimizin, Kadınlardan Giyinenlere Hayır Duası

Hz. Ali (r. a.) den: “Peygamber Efendimizle birlikte Bakiy kabristanı yanında oturuyorduk. Hava az yağışlı idi. O sırada merkebe binen bir kadın yanımızda geçti. Merkep sahibi de beraberlerinde idi. Merkebin ayağı bir çukura girdi de kadın sırt üstü yere düştü. Peygamber Efendi­miz kadından yüz çevirdi. -          Yâ Rasûlallah! Kadının üstünde (sirval) don (pantolon) vardır, dedi­ler.… Read More »

Ayette Emredilen Örtünmenin Birkaç Şartı

Örtünmenin şekline dair Kur’an ve Sünnette bağlayıcı ve değişmez bir tanımlama yapılmamış aksine örtüde bulunması gereken bazı nitelikler belirlenmiş, ayrıntılar ise kişisel tercihlere bırakılmıştır.     Örtünürken kadının dikkat etmesi gereken hususlar şunlardır: 1-      Örtü; yüz ve eller dışında bütün vücudu örtmelidir. 2-      Giyilen elbise, vücûdun rengini gösterecek şekilde ince, şeffaf ol­mamalıdır. Böyle bir örtüyle… Read More »

Balkonda Tesettür Nasıl Olmalıdır ?

Her bayan ev işleri gereği mecburen balkona çamaşır asmaya yada yazın serinlemek için balkonda oturmaya çıkar. Peki balkonda tesettür nasıl olmalıdır ? Tesettürün sınırları, sokakta görecek erkekler için ayrı, balkonda iken görecek erkekler için ayrı değildir. Her iki durumda da avret olan yerler aynı ölçüde kapatılmalıdır. Bir defa balkonun yanı ve altı olabildiğince korumalı olmalıdır.… Read More »