Category Archives: Feraceler

2017 Ferace Fiyatları

ferace Yüz ve eller dışında vücudun tüm bölümünü kapayan, vücut hatlarını belli etmeyen kadın, dış giyim kıyafetidir. Feraceler çok eski dönemlerden günümüze kadar gelmiş bulunmaktadır. Günümüze kadar gelmiş olan ferace ler her dönem değişiklik göstermektedir. Feracelerin Osmanlı döneminden günümüze kadar gelmiş olduğu bilinmektedir. Birçok faklı modelde ve tarzda ferace çeşidine rastlamak mümkündür. Hatta her tarzı… Read More »

Sefa Merve Şifrem Ferace

   Genellikle ferace modelleri omuzdan ayak topuklarına kadar uzanan, uzun kolları olan modellerden oluştuğundan kapalı hanımlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca ferace kumaşlarının da  dökümlü, rahat kumaşlardan üretiliyor olması tesettürlü bayanların tercihleri arasında olmasına neden olmaktadır. Feraceler çarşafla- pardesu arasında olan dış kıyafetler arasında yer aldığından; her mevsim de kullanılmaktadır. Eskilerde yalnızca belirli mevsimlerde kullanılan feraceler… Read More »

Bursa Feraceleri

   bursa feraceleri birçok farklı kumaşlardan üretilerek, yaz, kış, ilkbahar, sonbahar her mevsim kapalı hanımların kullanacakları türden kumaşlarla yapılmaktadır. Kış aylarına uygun olan feracelerde deri detaylar, keçeler gibi kalın, sıcak tutacak kumaş cinsleri ile üretilirken, yazları ince şifon, ipek, medine ipeği gibi ince terletmeyecek kumaşlar ile üretilmektedir. Eskilerde ferace modelleri her mevsim kullanılacak şekilde tasarlanmamaktaydı.… Read More »

Alvina Giyim Feraceler

Alvina pardesü, kap, elbise, abiye, etek, pantolon  modelleri üretirken bu giyim modellerine ek olarak şimdi de alvina giyim feraceler modelleriyle karşınızda. Hem ağır giyinmeyi sevenler için, hem de daha spor giyimi tercih edenler için seçenekler sunan alvina feraceler modellerinde çeşitlerde oldukça zengin. Son zamanların revaçta tesettür dış giyim tarzlarından biri feracelerdir. Özellikle kapalı tesettürlü hanımlar tarafından sıklıkla tercih edilmekte… Read More »

Kayra 2015 Ferace Modelleri

  Osmanlı zamanında sıklıkla kullanılmış olan ferace modelleri zamanla yerini kara çarşafa bırakmıştır. Kılık kıyafet kanunuyla da kara çarşaf kaldırılarak, yerini tekrar ferace modellerine bırakmıştır. İlk zamanlar ferace kullanımı ülkemizde çok yaygın kullanılmasa da rahatlığı ve kullanışlı olması sebebiyle de ülkemizdeki bayanlar tarafından da kullanılmaktadır. Ülkemizde ilk etapta feraceler arap ülkeleri tarafından getirilmiştir. Daha sonraları… Read More »

Boy Feraceleri

Tekstil sektörü ülkemizde de büyük yol kat etmiştir ve halen de etmektedir. Özellikle hanımların modaya olan yoğun ilgisi dolayısı ile moda sürekli olarak yenilenmekte ve değişim göstermektedir. Bayanların giyime olan merakı ve ilgisi bayanların sürekli olarak modayı takip etmesine ve yeni çıkan modelleri de incelemesini sağlamaktadır. Modanın bir farklı dalı olan tesettür giyim de büyük… Read More »

Armine Ferace 2015

 İlk başlarda yalnızca arap ülkelerinde bayanlar tarafından kullanımına yer verilen ferace modelleri şimdiler de ülkemizde de kapalı hanımlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ferace kullanımı Osmanlı zamanında çarşaf giyilmeden önce de hanımlar tarafından kullanılmıştır. Pardesü ve çarşaf arası bir görüntüsü vardır. Zarif ve farklı tasarımları ile siyah rengi dışında pek çok modeli ile de bayanların beğenisini… Read More »

Feraceler Sefamerve

feraceler Osmanlı zamanından günümüze kadar gelmiş olan kapalı hanımlara özgü dış kıyafettir. feraceler, bir dönem hem erkek hem de kadınlar tarafından kullanılmıştır. Osmanlı döneminde ulema sınıfından olan erkekler yakası kürkü feraceler kullanmışlardır. Şimdilerde ise feraceler yalnızca bayanlar tarafından kullanılmaktadır. Feraceler daha çok siyah rengi ile bilinmesine rağmen birçok renk tonunda ferace modelleri de şimdilerde bulunmaktadır.… Read More »

Modahira Ferace

  Feraceler, Boyu ayak bileklerine kadar uzanmakta olan uzun kollu dış kıyafettir. Ferace kullanımı çok eski dönemlere yansımaktadır. Hemen hemen her dönem ferace kullanılarak günümüze kadar gelmiş bulunmaktadır. Özellikle arap ülkeleri bayanları tarafından sıklıkla kullanılmış, arap ülkelerinden ülkemize satışı yapılmaya başlanmıştır ilk zamanlarda kapalı hanımlar tarafından çok rağbet görmese de zamanla öyle bir hal almıştır… Read More »

Abiye Ferace

   Abiye kelime olarak, gösterişli gece kıyafeti anlamına gelmektedir. Abiye kelimesi dışında tuvalet kelimesi de kullanılmaktadır. Abiye kıyafetler özellikle nişan, kına, düğün gibi günlerde tercih edilmektedir. Kendimizin yada bir yakınımızın önemli günlerinde tercih edilen abiye modelleri oldukça şık ve güzel modellerden oluşmaktadır. Geçmişte kapalı hanımlara özgü abiye modelleri çok fazla yer almıyorken şimdilerde hazır giyim… Read More »