Category Archives: Ferace

2017 Alvinanın Kışlık Pardesü Modelleri

     Yazın gelmesini dört gözle beklediğimiz sonunda kışı geride bıraktığımız şu günler de hepimiz nihayet derin bir oh çekti. Kışın soğukları, yağışları kasvetli havası hepimizde ruhsal olarak da negatif etki bırakmıştı. Kışın her ne kadar kasvetli havası olsa da güzel yanları olduğu da kesin. Kış denildiğinde dış kıyafetler oldukça revaçta olmaktadır. Özellikle 2015 alvinanın kışlık pardesü… Read More »

2017 Ferace Fiyatları

ferace Yüz ve eller dışında vücudun tüm bölümünü kapayan, vücut hatlarını belli etmeyen kadın, dış giyim kıyafetidir. Feraceler çok eski dönemlerden günümüze kadar gelmiş bulunmaktadır. Günümüze kadar gelmiş olan ferace ler her dönem değişiklik göstermektedir. Feracelerin Osmanlı döneminden günümüze kadar gelmiş olduğu bilinmektedir. Birçok faklı modelde ve tarzda ferace çeşidine rastlamak mümkündür. Hatta her tarzı… Read More »

Woonna Ferace

  Tesettür giyimde kapalı bayanlar için ferace kullanımı oldukça fazladır. Feraceler hem pratik hem kullanışlı dış kıyafetlerdir. Ferace içerisine istenilen kıyafetin giyiliyor olması bayanlar adına oldukça rahatlık sağlamaktadır. Kıyafet modellerinde sürekli değişim olduğu gibi ferace modellerinde de sürekli değişim söz konusudur. Her sezon ve her mevsim ferace modelleri de yenilenmektedir. Yenilenen koleksiyonlarda  farklı süslemeler ve detaylar… Read More »

Sefa Merve Şifrem Ferace

   Genellikle ferace modelleri omuzdan ayak topuklarına kadar uzanan, uzun kolları olan modellerden oluştuğundan kapalı hanımlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca ferace kumaşlarının da  dökümlü, rahat kumaşlardan üretiliyor olması tesettürlü bayanların tercihleri arasında olmasına neden olmaktadır. Feraceler çarşafla- pardesu arasında olan dış kıyafetler arasında yer aldığından; her mevsim de kullanılmaktadır. Eskilerde yalnızca belirli mevsimlerde kullanılan feraceler… Read More »

Fermuarlı Yarasa Kol Ferace

Osmanlı döneminden günümüze kadar gelmiş olan dış giyim çeşitlerinden birisi de feracelerdir. Feraceler hem tesettüre uygunluk hem de kullanışlı ve rahat olması sebebiyle tesettürlü hanımlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ferace modellerine her geçen gün bir yenisi eklenmektedir. Eskilerde yalnızca klasik model siyah olan feracelerin; Şimdilerde renkli ferace modellerinden tutun fermuarlı yarasa kol ferace modeline kadar… Read More »

Tugba Ferace Pardesu

   Özellikle tesettürlü bayanlar için üretilen feraceler adeta kapalı hanımların can kurtaran dış kıyafetidir, diyebiliriz. Feraceler hem islami giyime uygunluk sağlamak da bol, vücut hatlarını belli etmeyen özellik de hem de ferace içerisine istenilen kıyafetin giyilmesi sebebiyle kullanımı oldukça rahattır. Eskilerden şimdilere kadar gelmiş olan feraceler kapalı hanımlar tarafından hemen hemen her mevsim tercih edilmektedir.… Read More »

Ferace Büyük Beden

   Feraceler tesettürlü bayanlar tarafından oldukça rağbet gören ve sıklıkla kullanılan tesettür kadın kıyafetidir. Feraceler Osmanlı döneminden günümüze kadar gelmiş olup, bir dönem kullanılması yasaklanmasına rağmen şimdilerde halen kullanılmaktadır. Feraceler eski zamanlarda hazır halde bulunmamakta eskimesi yada yenisi istenmesi halinde kumaş alınıp dikilir yada terzilerde diktirilirdi üstelik çok seçeneği de yoktu. Klasik model siyah rengi… Read More »

Şahin Ferace

 Ferace modelleri geçmişten günümüze kadar gelmiş olan bayan dış kıyafetlerdir. Bu zamana gelene dek birçok değişikliğe de uğramıştır ve ferace çeşitliliği de artmıştır. Yüzlerce ferace markası da piyasada yerini almıştır. Bu markalardan bir tanesi de şahin ferace markasıdır. şahin ferace yalnızca ferace modelleri üretmekle kalmayıp; tesettür elbise modelleri ile de yurtiçinde ve yurtdışında tesettürlü bayanlar… Read More »

Modasena Ferace

modasena ferace modelleri sayesinde kapalı hanımlar her mevsim ferace rahatlığı sayesinde yaz kış demeden ferace rahatlığını yaşamaktadırlar. Birkaç yıl öncesine kadar ferace modelleri yalnızca belirli mevsimlerde kullanılmaktaydı. Sonbahar ve yaz ayların da daha çok ferace kullanılırken şimdilerde kış aylarında dahi kış kumaşları sayesinde üşümeden sıcak tutan feraceler sayesinde kapalı hanımlar ferace kullanımının keyfini sürmektedir. Özellikle… Read More »

Moda Merve Ferace

       Günümüz internet çağının etkin şekilde kullanılması dolayısı ile hemen hemen tüm işlerimizi internet üzerinden halleder olduk. Çocukları olanlarımız ödevlerini internet üzerinden yapmak da, araştırmalar yapmak da bazılarımız faturalarını internet üzerinden ödemek de, alışverişlerini de internet üzerinden yapanlarımız çoğunluktadır. Özellikle bayanların giyime olan merakı internet üzerinden de kıyafet modellerini araştırmalarına, beğendikleri modelleri satın almalarını da… Read More »