Category Archives: Kara çarşaf modelleri

Kara Çarşaf Fiyatları

kara çarşaf kullanımı çok eskilerden şimdilere dek gelmiş tesettür kadın dış giyim kıyafetidir. Bazı kaynaklarda kara çarşafın  icat ediliş amacı farklı şekilde anlatılmaktadır. kara çarşaf üzerine; Arabistan’da, çöle yakın kentlerde veya çöllerde yaşayan kadınlar için üretilmiş olduğu, Amacının ise; İnsanları kum fırtınalarından korumak ve eşlerin kum fırtınası içinde rahat görünmesi için dizayn edilmiş olduğu belirtilmektedir. Fakat rehber… Read More »

Kara Çarşaf Kimler Giyer

Dinimiz bayanların tesettürünü istemektedir. Tesettür vücut hatlarını belli etmeyecek, kıyafet içini göstermeyecek, dar olmayacak bol sade kıyafetler tesettür kıyafet yerine geçmektedir. Günümüzde maalesef tesettür kıyafet adı altında tesettüre uygun olmayan kıyafetler de satılmaktadır. Tesettür dikkat çekmeyecek, gösterişsiz kıyafetlerden oluşmaktadır. Tesettürün belli bir şekli olmamasına karşın ayet ve hadislerden de tesettürün nasıl olmasına ilişkin fikir sahibi… Read More »

Pelerinli Sultan Model Çarşaf

Yüce Allah kadınların tesettürünü istemektedir. Tesettür ile ilgili ayetleri Kuran-ı kerimin ayetlerinde görebilmekteyiz. Tesettür yalnızca bir giyinme şekli ile kalmayıp aynı zamanda bir yaşam biçimidir. Tesettürlü hanımların dikkat etmesi gereken hususlar da bulunmaktadır. Tesettür kelime anlamı ile örtünmek, bir şeyi gizlemek anlamlarına gelmektedir. Bedeni tamamen örtecek, vücut hatlarını belli etmeyecek, dar kıyafetlerden kaçınarak, gösterişten uzak… Read More »