Category Archives: Çarşaf – Tesettür

2017 Çarşaf Modelleri

Allah kadınlara tesettürü emretmiştir. Tesettür ile değerli olan kadın kendini saklamış, gizlemiş olmaktadır. Kadınların kapanması-tesettürü ile ilgili olarak kuranı kerimde bazı ayetlerde yer almaktadır. O ayetler şöyledir ki; Nur suresi 31.ayette Mü’min kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) sakınsınlar, namuslarını korusunlar. Kendiliğinden görünen kısımları müstesna olmak üzere, ziynetlerini açmasınlar. Başörtülerini, yakalarının üzerine vursunlar” âyet–i kerimesidir.

Kara Çarşaf Fiyatları

kara çarşaf kullanımı çok eskilerden şimdilere dek gelmiş tesettür kadın dış giyim kıyafetidir. Bazı kaynaklarda kara çarşafın  icat ediliş amacı farklı şekilde anlatılmaktadır. kara çarşaf üzerine; Arabistan’da, çöle yakın kentlerde veya çöllerde yaşayan kadınlar için üretilmiş olduğu, Amacının ise; İnsanları kum fırtınalarından korumak ve eşlerin kum fırtınası içinde rahat görünmesi için dizayn edilmiş olduğu belirtilmektedir. Fakat rehber… Read More »

Kara Çarşaf Kimler Giyer

Dinimiz bayanların tesettürünü istemektedir. Tesettür vücut hatlarını belli etmeyecek, kıyafet içini göstermeyecek, dar olmayacak bol sade kıyafetler tesettür kıyafet yerine geçmektedir. Günümüzde maalesef tesettür kıyafet adı altında tesettüre uygun olmayan kıyafetler de satılmaktadır. Tesettür dikkat çekmeyecek, gösterişsiz kıyafetlerden oluşmaktadır. Tesettürün belli bir şekli olmamasına karşın ayet ve hadislerden de tesettürün nasıl olmasına ilişkin fikir sahibi… Read More »

İki Parca Carsaf Tesettür

  iki parça carsaf tesettür ülkemizde takva sahibi kapalı hanımlar tarafından kullanılıyor olsa da Arabistan, Pakistan, iran gibi arap ülkelerinde de daha sıklıkla kullanılmaktadır. Sadece el ve yüz dışarıda kalmak üzere tesettür yüce Allah tarafından isteniyor olmasına karlı bazı takva sahibi hanımlar ellerini yüzlerinin büyük bölümünü de kapatmaktadırlar. Hatta bazı çarşaflı hanımlar peçenin yanı siyah… Read More »

Tesettür Çarşaf Modelleri 2015

Dinimiz kadınların tesettürünü istemektedir. Kadınlara değer ve önem verdiğinden tesettürü yüce Allah c.c kadınlara bahsetmiştir. Değerli olan şeyleri altın, ziynet eşyası vs nasıl ki saklıyorsak, gizliyorsak Allah da kadınların değerinden dolayı tesettürlü olmalarını istemektedir. tesettür kelime anlamı olarak, gizlemek, saklamak anlamlarına gelmektedir. Tesettür sadece bir kıyafetten ibaret olmayıp, ahlaki olarak da davranış şekli olarak da… Read More »

Kara Çarşaf Modelleri

  çarşaf, genellikle koyu siyah rengi kullanılan tesettür kıyafetidir. kuranı kerimde çarşaf kullanımına dair ayetler yer almaktadır. kuranı kerimde yer alan ayetlerde cilbap olarak geçmektedir. cilbap kelimesi arapça kökenli olduğundan Türkçeye cilbap kelimesi çevrildiğinde çarşafla eşdeğer anlamda olmaktadır. kuranı kerimde kadının giyimine dair ayetlerde örtülerin omuzlarından aşağı doğru sarkıtılması ve kadınların üzerlerine cilbap ve benzeri… Read More »

Çarşaf ı Şerif Giymek Şart Mı

Dinimiz bayanlara verdiği değer ve önem dolayısı ile bayanların tesettürünü istemiştir. Tesettür, bir şeyin gizlenmesi, saklanması anlamlarına gelmektedir. Hanımlar güzel ve değerli kılındığından bayanlarında kendi güzelliklerini saklamalarını istemektedir. Tesettür kuranı kerimde ve bazı hadisi şerifler de yer almaktadır. Tesettürün hem manevi hem de somut görünen kavramı vardır. Manevi yönden tesettür oldukça sade, basit, gösterişten uzak… Read More »

Siyah Çarşaf Giymek

Yüce Allah kadınlara değer vermiş, kadınların dünyanın en güzel ve bir o kadar da meşakkatli olan annelik vasfını bayanlara vermiştir. Kadınlara değer veren rabbimiz bayanları değerli kılarak, bayanların güzelliklerini adeta gizlemesini istediğinden kadınlar için tesettürü emretmiştir. Kuranı kerimde birkaç yerde bayanların tesettürü ile ilgili ayetler geçmekte, kuranı kerimde yer alan ayetlerin dışında da birçok hadisi şerif… Read More »

Head Abaya Çarşaf Modelleri

Kurân-ı Kerîm`de erkek elbisesi konusunda detaylı açıklama bulunmadığı halde, kadın kıyafeti konusunda emir ve yasaklar vardır: Kadınlara zinetlerini ve zinet yerlerini açmamaları, başörtülerini yakalarını kapatacak biçimde üzerlerine atmaları, zinetlerini duyurmak için ayaklarını yere vurmamaları, “cilbablarını” üzerlerine sarkıtmaları ve süslü püslü sokağa çıkmamaları emredilmiştir  tesettüre en uygunluk sağlayan kıyafet çarşaf modelleri dir. çeşitli çarşaf modelleri ni bulabilmekteyiz.… Read More »

Tesettur Carsaf

 tesettur din ve inanışlar için, inancını şekli olarak bağlı olduğu, inandığı dini göstermek amacıyla giyinme şeklidir. Kelime olarak tesettur carsaf  örtünmek demektir. Arapça kökenli bir kelimedir tesettur kelimesi sadece .Tesettür “sadece” başı örtmek ya da bedeni örtmek değildir. Bakışlar, konuşmalar ve tavırlar da hem kadın hem de erkekler için tesetturun vazgeçilmez esaslarıdır.  tesettur  carsaf ile ilgili… Read More »