Category Archives: Çarşaf – Modelleri

Kara Çarşaf Fiyatları

kara çarşaf kullanımı çok eskilerden şimdilere dek gelmiş tesettür kadın dış giyim kıyafetidir. Bazı kaynaklarda kara çarşafın  icat ediliş amacı farklı şekilde anlatılmaktadır. kara çarşaf üzerine; Arabistan’da, çöle yakın kentlerde veya çöllerde yaşayan kadınlar için üretilmiş olduğu, Amacının ise; İnsanları kum fırtınalarından korumak ve eşlerin kum fırtınası içinde rahat görünmesi için dizayn edilmiş olduğu belirtilmektedir. Fakat rehber… Read More »

Kara Çarşaf Kimler Giyer

Dinimiz bayanların tesettürünü istemektedir. Tesettür vücut hatlarını belli etmeyecek, kıyafet içini göstermeyecek, dar olmayacak bol sade kıyafetler tesettür kıyafet yerine geçmektedir. Günümüzde maalesef tesettür kıyafet adı altında tesettüre uygun olmayan kıyafetler de satılmaktadır. Tesettür dikkat çekmeyecek, gösterişsiz kıyafetlerden oluşmaktadır. Tesettürün belli bir şekli olmamasına karşın ayet ve hadislerden de tesettürün nasıl olmasına ilişkin fikir sahibi… Read More »

Meryem Giyim Carsaf Modelleri

     Günümüzde tesettürlü hanımlar için adeta yeni bir dönem başladığını söyleyebiliriz. Eskilerde tesettürlü hanımların beğenerek kullanacakları giyim çeşidi bulmak neredeyse imkansızdı mecbur kalarak ihtiyaçları olan giyim çeşidini alıyorlardı Bu durum değişti ve tesettür giyim de yeni bir boyut kazandı ve kapalı hanımlar da diledikleri kıyafetleri birçok alternatifleri ile rahatlıkla bulabilmektedir. Bu denli tesettür giyim çeşidinin… Read More »

Pelerinli Sultan Model Çarşaf

Yüce Allah kadınların tesettürünü istemektedir. Tesettür ile ilgili ayetleri Kuran-ı kerimin ayetlerinde görebilmekteyiz. Tesettür yalnızca bir giyinme şekli ile kalmayıp aynı zamanda bir yaşam biçimidir. Tesettürlü hanımların dikkat etmesi gereken hususlar da bulunmaktadır. Tesettür kelime anlamı ile örtünmek, bir şeyi gizlemek anlamlarına gelmektedir. Bedeni tamamen örtecek, vücut hatlarını belli etmeyecek, dar kıyafetlerden kaçınarak, gösterişten uzak… Read More »

Çarşaf ı Şerif Giymek Şart Mı

Dinimiz bayanlara verdiği değer ve önem dolayısı ile bayanların tesettürünü istemiştir. Tesettür, bir şeyin gizlenmesi, saklanması anlamlarına gelmektedir. Hanımlar güzel ve değerli kılındığından bayanlarında kendi güzelliklerini saklamalarını istemektedir. Tesettür kuranı kerimde ve bazı hadisi şerifler de yer almaktadır. Tesettürün hem manevi hem de somut görünen kavramı vardır. Manevi yönden tesettür oldukça sade, basit, gösterişten uzak… Read More »

Çarşaf Fiyati

Tesettürle ilgili olarak kuranı kerimde ve hadisi şeriflerler de bayanlara dair ayet ve hadisler yer almaktadır. Kur’an-ı kerimde  buyuruluyor ki:  Mümin kadınlara söyle: Yabancı erkeklere bakmaktan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar, el, yüz gibi görünen kısmı hariç, ziynetlerini Saç ve gerdan gibi ziynet takılan yerleri göstermesinler, başörtülerini yakalarına kadar saç, kulak ve gerdanlarını örtsünler! [Nur 31] Bir… Read More »

Çarşaf Resimleri

çarşaf, tesettüre uygunluk amacıyla giyilen kadın dış kıyafetidir. çarşaf kelimesi Farsçadan dilimize geçmiş olan bir sözcüktür farsça da gece örtüsü anlamına gelmektedir. islam ülkelerinde kadınların sokağa çıkarken giydikleri üslüktür. Osmanlı döneminde bir dönem gayri müslimler tarafından da çarşaf kullanılmıştır. çarşaf eskiden beri en çok iran ve ırak ülkelerinde kullanılmıştır. iran da resmi daireler de dahi çarşaf… Read More »

Çarşaf Cilbab Modelleri

   Rabbimiz hanımları değerli kıldığından kapanmalarını, örtünmelerini emretmiştir. kuranı kerimde örtünmeye ilişkin ayetler bulunmaktadır. ahzap suresi 59.ayette ;Ey Peygamber! Zevcelerine, kızlarına ve müminlerin kadınlarına söyle: ( başlarını ve yüzlerini kapatacak şekilde ) cilbablarının (dış örtülerinin) bir kısmı ile üzerlerini sıkıca örtsünler. Bu, onların (hür ve iffetli olduklarının) bilinip incitilmemeleri için daha elverişlidir. ALLAH, Gafûrdur (mağfiret… Read More »

Siyah Çarşaf Fiyatları

Dinimiz bayanlara verdiği değerden, önemden bayanları değerli kıldığından ve değerli kılınan her şeyin saklanması gerekliliğinden islam dinimiz kapanmayı emretmiştir. Kadınlar için;el yüz dışındaki bütün bedeni örtmesini, vücut hatlarını belli etmeyecek genişlik ve uzunlukta bedeni kaplayan kıyafetler giyilmesi gerekmektedir. Kuranı kerimde kapalılık ile ilgili ayetler ve hadislerde yer almaktadır. fakat nasıl yada ne ile kapanılması gerektiği… Read More »