Category Archives: Çarşaf

Kara Çarşaf Fiyatları

kara çarşaf kullanımı çok eskilerden şimdilere dek gelmiş tesettür kadın dış giyim kıyafetidir. Bazı kaynaklarda kara çarşafın  icat ediliş amacı farklı şekilde anlatılmaktadır. kara çarşaf üzerine; Arabistan’da, çöle yakın kentlerde veya çöllerde yaşayan kadınlar için üretilmiş olduğu, Amacının ise; İnsanları kum fırtınalarından korumak ve eşlerin kum fırtınası içinde rahat görünmesi için dizayn edilmiş olduğu belirtilmektedir. Fakat rehber… Read More »

Kara Çarşaf Kimler Giyer

Dinimiz bayanların tesettürünü istemektedir. Tesettür vücut hatlarını belli etmeyecek, kıyafet içini göstermeyecek, dar olmayacak bol sade kıyafetler tesettür kıyafet yerine geçmektedir. Günümüzde maalesef tesettür kıyafet adı altında tesettüre uygun olmayan kıyafetler de satılmaktadır. Tesettür dikkat çekmeyecek, gösterişsiz kıyafetlerden oluşmaktadır. Tesettürün belli bir şekli olmamasına karşın ayet ve hadislerden de tesettürün nasıl olmasına ilişkin fikir sahibi… Read More »

Kara Çarşafın Altı

  çarşaf, Eski dönemlerde Osmanlı kadınları ara­sında özellikle kullanılmaktaydı. Farsçadan dilimize geçmiş olan bir kelimedir. Farsçada gece örtüsü anlamına gelmektedir. Arap ülkelerinde kullanımı ülkemize göre oldukça yaygındır. Arap ülkelerinde daha çok peçe ile beraber kullanılmaktadır. Daha sonra 1800lü yıllarda ferace kullanılırken yerini kara çarşafa bıraktı. Çarşaflarda birçok farklı kumaş kullanılarak üretilmektedir. Kullanılan kumaşın cinsine göre çarşafın fiyatı da değişmektedir. Genellikle… Read More »

Carse Kara Çarşaf Fiyatı

  Tesettürle ilgili olarak; Kur’an–ı Kerim’de örtünme ile ilgili âyetler iki sûrede yer almıştır. Bunlardan bir tanesi Nur sûresindeki: “Mü’min kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) sakınsınlar, namuslarını korusunlar. Kendiliğinden görünen kısımları müstesna olmak üzere, ziynetlerini açmasınlar. Başörtülerini, yakalarının üzerine vursunlar…” âyet–i kerimesidir. Bir diğer âyet–i kerime ise, Ahzab sûresi 59 âyettir ki; “Ey Peygamber!… Read More »

Pelerinli Sultan Model Çarşaf

Yüce Allah kadınların tesettürünü istemektedir. Tesettür ile ilgili ayetleri Kuran-ı kerimin ayetlerinde görebilmekteyiz. Tesettür yalnızca bir giyinme şekli ile kalmayıp aynı zamanda bir yaşam biçimidir. Tesettürlü hanımların dikkat etmesi gereken hususlar da bulunmaktadır. Tesettür kelime anlamı ile örtünmek, bir şeyi gizlemek anlamlarına gelmektedir. Bedeni tamamen örtecek, vücut hatlarını belli etmeyecek, dar kıyafetlerden kaçınarak, gösterişten uzak… Read More »

Online Tesettür

Allahü Teala kadınların kapanmasını emretmektedir. Kur’an-ı Kerim’de örtünme ile ilgili âyetler yer almaktadır.. Bunlardan biri Nur sûresindeki: “Mü’min kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) sakınsınlar, namuslarını korusunlar. Kendiliğinden görünen kısımları müstesna olmak üzere, ziynetlerini açmasınlar. Başörtülerini, yakalarının üzerine vursunlar” âyet-i kerimesidir.

Kapalı Bayanlar İçin Kışlık Elbiseler

 kapalı bayanlar için kışlık elbiseler oldukça şık ve zarif tasarımları ile göz doldurmaktadır. Gidilecek ortama göre gerek şık gösterişli elbise modelleri gerekse daha günlük sade elbiseler kapalı hanımların kurtarıcısı olmaktadır. Kapalı hanımlar için elbiseler oldukça çeşitli modellerden oluşmaktadır. Bazı elbise modelleri etek kısımları düz inerken bazı elbise modelleri volanlı, pileli çan etek modelli elbiseler ve… Read More »

Tesettür Giyim İndirim Siteleri

  Muhafazakar yaşam tarzını benimsemiş hanımlar için tesettür giyim; kapalı hanımların takip ettiği moda tarzı olmaktadır. Her kapalı hanım kendi giyim tarzımı yansıtacak olan giyim çeşitlerini rahatlıkla ve uygun fiyatlarıyla da tesettür giyim indirim siteleri sayesinde bulabilmektedir. Tesettür giyim olarak pek çok tesettür giyim markası da kapalı hanımlara hizmet vermektedir. İnternet sayesinde de nerede olursanız… Read More »

Tesettür Elbiseler Modelleri Fiyatları

Tesettür giyim günümüz de gün geçtikçe yeni bir değişim içerisine girmektedir. Modanın her geçen gün ilerlemesi yeni parçalar çıkarması tesettür elbiseler modelleri fiyatlarına da yansımıştır. Geçmiş zamanlar da kapalı bayanlar kendilerine göre kıyafet bulmak da zorluk yaşıyorken, bulunduğumuz zaman dilimi içerisinde her ortamda giyebilecekleri kıyafetleri rahatlıkla bulabilmektedirler.

Elbise Tesettür Modelleri

 elbise tesettür modelleri özellikle dinimizin uygun ön gördüğü şekilde tüm vücudu kapayacak şekilde üretilmektedir. elbise tesettür modelleri ayrıca hem rahat hem de kullanışlıdır. Eskilerde çok fazla albenisi olmayan elbise modellerinin şimdilerde birçok farklı modellerde üretildiğini de görmekteyiz. tesettür giyim kapalı hanımlara hem sadelik hem de şıklığı sunmaktadır. Birçok tesettür giyim markası da inançlarımıza uygun tesettür… Read More »