Category Archives: Bebek Mevlüdü

Gittigidiyor Bebek Mevlüt Süsleri

     Dünyaya gözlerini yeni açacak olan bebeğimiz için hem büyük bir heyecan hem de büyük bir mutluluk duyarak bebeğin doğacağı günü sabırsızlıkla bekleriz. Aileye katılacak olan bu minik için ihtiyacı olabilecek her türlü eşya ince ayrıntısına kadar düşünülerek eksikler tamamlanır. Kullanacağı büyük eşyalardan, kıyafetlerden, biberona, emziğe kadar her türlü ihtiyaç düşünülerek, alınır. Bebek doğduktan sonra… Read More »

Bebek Şeker Ağacı Nasıl Yapılır

     Günümüzde bebek mevlütleri, lohusa mevlütleri, doğum günleri gibi özel günler oldukça önem taşımaktadır. Bu gibi özel günler için günlerce hazırlananlarımız ailemiz, akrabalarımız, arkadaşlarımız için en güzel şekilde sunumlar yapmak istemekteyiz. Birde bu güzel günlerde hatıra kalmasını istediğimiz gelen kişilere anı olması açısından küçük hediyeliklerde verebilmekteyiz. Bazen bu küçük hediyelikleri kendimiz hazırlamak da bazen de… Read More »

Bebek Şekeri Kampanyaları

   Bebek sahibi olmak her anne ve babanın kendilerini gerçek bir aile gibi hissettikleri en özel anlardan birisidir. Bebek sahibi olacak aileler bebeğin doğacağı günü büyük bir mutluluk ve heyecanla beklemektedirler. Bu özel günlerde anne, baba ve yakınlar aileye yeni katılacak bebek için çeşitli hazırlıklarda yapmaktadırlar. Bebeğin uyuyacağı beşik, bebeğin kullanacağı eşyalar, kıyafetler, araç, gereçler… Read More »

Bebek Çikolatası Fiyatları

Her memleketin kendine özgü gelenek ve görenekleri yer almaktadır. Bazı gelenek ve görenekler oldukça ihtişamlı olabilmektedir. Bazı yörelerin gelenekleri ise oldukça sade olmaktadır. Bu gelenekler bizlere atalarımızdan, ninelerimizden bizim zamanımıza kadar gelmiş olmaktadır. Bazılarımız için bu gelenek ve görenek şekilleri bizlere uygun değilken bazılarımız da bu gelenekleri yaşatmayı sevmekteyiz. Bu gelenek ve görenekler özellikle düğün,… Read More »

Mevlüt Malzemeleri Hızlı Kargo

  Bir ailenin kendisini gerçekten aile gibi hissettiği zaman bebek sahibi olduğu zamandır. Yeni doğacak olan bebeği olanlar, sabırsızlıkla büyük bir heyecanla yavrularını kucaklarına alacakları günü beklemektedirler. Bebek dünyaya gelmeden bebeğin ihtiyacı olacak olan her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülür. Bebek doğduktan sonrada birçok kişi aile yakınlarını, akrabalarını çağırarak bebek mevlütü yapmaktadır. Bu bebek… Read More »

Mevlüt Malzemeleri

  mevlüt kelime olarak, doğmak, doğum zamanı anlamlarına gelmektedir. Arapça kökenli bir kelimedir. Peygamber efendimizin doğumuna, doğum zamanına hatta doğduğu eve de mevlüt denmektedir. Peygamber efendimiz için yapılan merasimlerde mevlüt olarak anılmaktadır. Peygamber efendimiz miladi takvime göre 571 yılında doğmuştur peygamber efendimizin doğdu evin yeri mevlüt sokağı olarak geçmektedir. Günümüzde de çeşitli mevlütler yapılmaktadır. Birisi… Read More »

Kırk Mevlüdü Süsleri

Yeni bir bebeğin hayatımıza girecek olması hepimiz için heyecan ve mutluluk vericidir. Bebeğin doğumundan önce bebeğin ihtiyacı olacak tüm hazırlıklar yapılır ve bebeğin doğacağı gün sabırsızlıkla beklenir. Bebeğin doğumu sonrası inanışa göre kırk gün anne ve bebeğin gerekmedikçe evden çıkmaması gerekmektedir. kırk gün olduktan sonra bebeğin kırk yıkaması yapılır yani bebek yıkanır, anne ve bebek… Read More »

Yeni Doğan Bebek Şekerleri

  İçinde bulunduğumuz zaman dilimi içerisinde doğum günleri, yeni bir bebeğin dünyaya gelişi, nişan, düğün, kına gibi özel günler oldukça önemsenmekte ve günlerce üzerinde planlar yapılmak da, hazırlıklar olmaktadır. Nişan, kına, düğün kutlamaları hep yapılmasına rağmen son birkaç senedir; doğum günü, bebek mevlüdü gibi günler içinde ayrıntılı hazırlıklar yapılır oldu. Birkaç sene öncesine kadar çok… Read More »

Bebek Mevlüt Kıyafetleri

mevlüt kelimesi anlam olarak, özel günlerde; sünnet, yeni bir bebeğin doğumu, hac dönüşü gibi günlerde belirli okumaların yapılmasıdır. Arapçadan Türkçeye girmiş bir kelime olmaktadır mevlüt kelimesi.  Peygamber efendimizin doğum günü anlamına da gelmektedir. Türkçe mevlüt olduğu gibi başka dillerde de mevlütler vardır. Peygamber efendimizin doğum günü anlamına gelen mevlüt her yıl Müslümanlar tarafından çeşitli ibadetler… Read More »

Gittigidiyor Bebek Şekeri

Kendimizin yada yakınımızdan birisinin bebek müjdesi ile öncelikle anne ve babayı sonraları bütün aile ve yakınlarını hem sabırsızlık hem de mutluluk kaplamaktadır. Hayata gözlerini yeni açacak olan bebeğimiz içinde birçok hazırlık ve planlar yapılmaktadır. Hayata merhaba diyecek olan ailenin en minik üyesinin de birçok ihtiyacı ve bakım malzemeleri yer almaktadır. Günlerce hatta aylarca hazırlıklar yaparak,… Read More »