Category Archives: Bayan Umre Kıyafetleri

2017 Bayan Umre Kıyafetleri

İslamın şartları arasında olan hacca gitmek her Müslümanın kulluk görevlerindendir. bu hac görevinin yerine getirilmesinde belirli şartlarda aranmaktadır. Maddi imkanı iyi olan, akli dengesi yerinde olan, büyük sağlık problemleri olmayan her Müslüman kadın yada erkek bu vazifeyi yerine getirmelidir. hac yada umre görevini yerine getirecek olan kişileri büyük bir heyecan, mutluluk ve telaş sarmaktadır, hac… Read More »

Bayan Hac Elbisesi

  İslamın şartlarından olan; Hac dinen maddi gücü yerinde olan ve haccın gerektirdiği bazı şartları yerine getirebilmeye gücü olan, kadın olsun, erkek olsun her müslümana ömründe bir kere olmak üzere yapılması Allah (c.c.) tarafından emredilen ve İslam’ın beş şartından biri ibadettir. Hac her yıl Zilhicce ayının 10′unda Arafat meydanında başlayıp, Kabe’de yapılan veda tavafı ile son bulmaktadır. Hacca… Read More »

Umre İçin Bayan Kıyafetleri Fiyatları

umre için bayan kıyafetleri günümüzde oldukça çeşitlilik kazanmıştır. umre için kıyafet modeli seçerken; Modellerinin yanında kutsal toprakların sıcaklığı ve iklim şartları göz önünde bulundurularak  serin tutacak ve terletmeyecek kumaşlardan üretilmiş umre kıyafetleri tercih etmek daha doğru olacaktır.  Aynı zaman umre için bayan kıyafetleri daha rahat kullanımı da olmalıdır.  sentetik olmayan, doğal pamuklu  kumaştan üretilen umre kıyafetleri, rahatlık ve serinlik sağlamaktadır.… Read More »

Hacı Zehra Akkoç Kıyafetleri

   Hac yada umre yapacak olanlarımız için hazırlıklar da beraberinde gelmektedir. Hac ve umre esnasında ihtiyacımız olabilecek her türlü eşya yada kıyafeti yanımıza mutlaka almalıyız. Gideceğimiz yer farklı bir ülke ve farklı iklim özelliklerine sahip çok sıcak bir yer olduğundan bu durum göz önüne alınarak hazırlıklar yapılmalıdır. Özellikle yanımıza alacağımız kıyafetlerin uygun görünüm sağlamasının yanı… Read More »

Genç Bayanlara Umre Kıyafetleri

  Hac ve umrenin bizlere kazandırdığı sayısız sevapları hepimiz bilmekteyiz. Umre için küçük hac da denmektedir. Hac olsun umre olsun gideceğimiz kutsal topraklar öncesi kısa yada uzun süreli bu yolculukta farklı ülkeye farklı iklim şartları bulunan bir ülkeye gideceğimiz için ön hazırlık yapmalıyız. İhtiyacımız olacakların listesini yapmalı, daha önceleri hac- umre yapmış olanlardan fikir alarak… Read More »

Pamuklu Umre Kıyafetleri

İslamın şartları arasında olan hac ibadeti kadın olsun erkek olsun her Müslümanın vazifesidir. Yalnız bu vazifenin yerine getirilmesinde ekonomik yönden iyi koşullar olmalı, büyük sağlık problemleri de olmamalıdır. Bunların dışında her Müslüman hac görevini yapmalıdır. Hac dışında umre ibadeti de sünnettir. Hac vazifesi farz iken, umre yapmak ise, sünnet hükmündedir. Umreye aynı zamanda küçük hac… Read More »

Alternatif Umre Giysileri

 umre ibadetimizi yerine getirmek amacıyla çıktığımız bu mübarek yolculuğa kendimizi ruhen hazırladığımız gibi bedenen de hazırlamalıyız. Nasıl ki kötü düşüncelerden, dinimizce yasaklanmış şeylerden kendimizi arındırıyorsak; beden olarak temiz bir insan ve temiz giyinen bir birey de olmalıyız Bu yapacağımız ibadet kadar bulunacağımız mübarek topraklara olan saygımızdan da olması gereken bir davranış şeklidir. Bütçemiz yeni umre… Read More »

Toptanhac Elbiseleri

 Hac ve umre dinimizde en önemli ibadetler arasında yer almaktadır. Umre yapmak sünnet olsa da hac vazifesi mali durumu iyi beden sağlığı yerinde olan kadın olsun erkek olsun her Müslümana ömründe en az bir kez farz kılınmıştır. Hac ve umre ibadetlerimizde yanımızda bulunması gereken ibadetlerimizi kolaylaştıran, bulunduğumuz sıcak iklime ayak uydurmamızda yardımcı olan bir çok… Read More »

Hacı Elbisesi

İslamın şartları arasında olan; hac ibadeti için; kuranı kerimde ayetler geçmek de ve hadisler yer almaktadır Peygamber Efendimiz buyuruyor ki:’Üç mescidin dışında hiçbir mescide şeddi rihal (yolculuk) edilmez mescidi haram,mescidi nebevi,mescidi aksa.Mescid-i Aksa’da yapılan ibadete beşyüz, Mescid-iNebevi’de yapılan ibadete bin, Mescid-i Haram’da yapılan ibadete yüzbin, sevap vardır..’’‘’Evimle minberimin arası Cennet bahçelerinden bir bahçedir ve minberim… Read More »

Kadın Hac Kıyafeti

  İslamın şartları olan kelime-i şeheadet getirmek, namaz kılmak, oruç tutmak, hacca gitmek ve zekat vermektir. Müslüman olan, kadın olsun erkek olsun ergenlik çağına girmiş, akli dengesi yerinde yerinde olan herkes için bu şartlar geçerli olmaktadır. İslami şartlar arasında olan hac ibadeti ise; Maddi imkanları hacca elverişli, büyük sağlık problemleri olmayan herkes için geçerlidir. Hacca… Read More »