Category Archives: Bayan

2017 Haşema

Kısa bir süre önce 2017 yılına girdik ve kapalı bayanlar için 2017 haşema modelleri de yeni kreasyonları ile çıkmış bulunmaktadır. Kapalı hanımlar şimdilerde gerek yarı yıl tatilini değerlendirecek olanlar, gerekse yaz tatiline çıkacak olanlar 2017 haşema modellerini incelemektedirler. Her sene tesettür giyen bayanlara özel hazırlanmış yeni modelleri moda siteleri içerisinden incelenebilmektedir. Tesettür modası ile alakalı olarak kısa bir zaman… Read More »

Sefamerve Kap Modelleri 2017

sefamerve kap modelleri 2015 sezonunda her bayanın tarzını yansıtan klasik, spor modelleri yer almaktadır. Spor tarzda giyinen hanımlar spor tarza klasik giyinmeyi seven hanımlar ise klasik tarzda kap modelleri ne yönelmektedir. Mevsim koşullarına uygun kap modelleri de yer almaktadır. Kışlık yada yazlık kap modelleri sefamerve kap modellerinde yer almaktadır. Kapalı hanımlar tarzlarını yansıtan severek kullanacağı kap modeli… Read More »

Adetli İle Sevişme

Hanımı adetli iken erkek onunla sevişip kendini tatmin edebilir mi? Bunun günahı var mıdır? Adetli karısının dizkapağı göbek arasına dokunmadıktan sonra, onunla her türlü cinsel oynaşma yapabilir. Karısının eliyle, ya da vücudunun başka yerleriyle tatmin olabilir ve diz kapağı göbek arasından da örtü varken yararlanabilir. Bunda hiç bir sakınca olmadığı gibi, hem kendini boşaltıp haramdan… Read More »

Adetli İken Kına Yakmak

Adetli bir hanım kına yakabilir mi? Sol ele kına yakılabilir mi? Cünupken kına yakılabilir. Cünupken yapılabilen şey adetli iken daha rahat yapılabilir. Erkeğin Cünupken yaktığı kına ile kadının kınalanmasında da sakınca yoktur. Ancak onun yıkanabilen çamur ve tortusunu yıkamadan namaz kılamaz. Kadın her iki eline de kına yakabilir. Bu bir zevk ve örf meselesidir. Cünupken koyduğu… Read More »

Adetli İken Tırnak Kesmek

Hanımlar adetli günlerinde saç ve tırnak kesebilirler mi? Bu aruzları yakmakta ya da çöpe atmakta dinimizce bir sakınca var mıdır? Vücuttan cünupken tırnak v.s. kesilirse, sonra yıkanıldığında gusül t-mam olmuş olur mu? bu konuda adetli de cünup hükmündedir. Vücuttan tırnak  kesmesi temizlenmediği süre kırk günü geçmeyecekse mekruhtur. Bir zaruret yoksa temizlenmeyi beklemelidir. Bu tür artıkları… Read More »

Adetli iken Cenaze Yıkamak

Adetli bir kadın cenaze yıkayabilir mi? Bilindiği gibi, kadın cenazeyi kadın, erkeği de erkek yıkar. Yıkayanın cünup, hayızlı, nifaslı ve gayri müslim olması mekruhtur. (Yani hoş olmamakla beraber, bunların yıkadığı da olur.) Ama bunlardan başka yıkayabilecek kimse varsa, böyle olanların yıkamamaları gerekir.

Adetli ve Cünup İken Bebeğe Bakmak

Hayızlı, nifaslı ya da cünup iken, yeni doğmuş bebeğe bakılmaz deniyor? Bu ne derece doğrudur? Cünubun, adetlinin ve loğusanın yapamayacağı şeyler fıkıh itaplarında etraflıca anlatılmıştır. Bunu bizim, “Hanımlara Özel Fetvalar” da bulabilirsiniz. Bu yasaklar arasında böyle bir şey yoktur. Yani bakması haram değildir. Bu, olsa olsa maddeten ve manen temiz olmaya karşı duyulan titizlikten ve bu konudaki duyarlılıktan… Read More »

Adetli İken Nikâh Kıymak

İmam nikâhı kıyılırken hanım hayızlı/adetli ise nikâh geçerli midir? Değil ise mihri geri verilir mi?. Nikâhın sahih, ya da geçerli olmasının şartlarında böyle bir şey yoktur. Yani kadın, iddet bekliyor olması dışında hangi halde olursa okun nikâhı sahih ve geçerli olur. Yani adetli iken yapılan bir nikâh  sahih ve geçerlidir. Ancak sizin yörenizde böyle bir… Read More »

Adetli iken Vaaz Etmek

Kuran-ı Kerim Kursu öğretmeniyiz. Özel hallerimizde Kuran ı Kerim  el süremeyeceğimizi ve Kur an okuyamayacağımızı biliyoruz, Peki anlattıklarımız içerisinde ayet ve hadis mealleri otursa yine haram işlemiş olur muyuz? Görebildiğim kadarıyla fıkıh kitaplarımızda bunun mahzur lu olacağından sözedilmiyor. Muharref/bozulmuş da olsalar, İncili ve Tevrat’a, fıkıh, hadis ve tefsir kitaplarına, Kuran-ı Kerîmin başk.ı dillerdeki meallerine dokunmanın… Read More »

Kadın Adet Halinde De Kokulanmalıdır

Kadın, kocasına karşı cinsel câzibesini korumak ve artırmak için kokulanacağından, cinsel câzibesinin zayıfladığı âdet döneminde özellikle kokulanmalıdır. Âdet halinde cinsel ilişki haramsa da, sevişmek helâldir. Kaldı ki bu dönemde vücûda yayılan ve de hoş olmayan koku, olumsuz bir tesir de bırakabileceğinden, mutlaka giderilmelidir. Âdet döneminin sonunda kokulanmanın gereği ve özel bir şekli olduğuna da değinmekte… Read More »