Namaz Kıyafetleri Bayan

By | 12 Mart 2015

namaz-kiyafetleri-bayan  Namaz kılmak dinin direğidir. İslamın şartları arasında bulunan namaz kılmak ibadeti en önemli ibadetler arasındadır.Namaz kılmaya dair kuranı kerimde çok yerde ayet geçmektedir. Namaza dair de pek çok hadiste yer almaktadır. Bazıları şöyledir;  Namazı kılınız zekatı veriniz.(Bakara 110) Bazen sabırla beraber Bir de sabır ve namazla ALLAH tan yardım isteyin (Bakara 45)
Bazen kurbanla beraber Rabbin için namaz kıl ve kurban kes.( Kevser 2) İşin başı islam, İslamın direği namaz, en zirvesi ise ALLAH yolunda cihaddır. (Tirmizi) (Ey Muhammed!) Kitaptan sana vahyolunanı oku, namazı da dosdoğru kıl. Çünkü namaz, insanı hayasızlıktan ve kötülükten alıkor. ALLAH’ı anmak (olan namaz) elbette en büyük ibadettir. ALLAH yaptıklarınızı biliyor.(Ankebut 45) Arınan ve Rabbinin adını anıp, namaz kılan kimse mutlaka kurtuluşa erer.(Ala 14-15)
Şüphe yok ki ben ALLAH’ım. Benden başka hiçbir ilah yoktur. O halde bana ibadet et ve beni anmak için namaz kıl.(Taha 14)

namaz-kiyafetlerinamaz kılmadan önce güzelce abdest almalı, erkek de bayanda uygun namaz kıyafetleri bayan giyerek namaza durmalı ve namaz için niyet etmelidir.  Namaz yerinin ve namaz kıyafetleri temizliği de oldukça önemlidir. https://www.ihvan.com.tr/namaz-elbisesi adresinden de namaz kıyafetleri bayan modellerini inceleyerek, sipariş verebilirsiniz.