Namaz Eteği Modelleri

By | 6 Mayıs 2015

namaz-etegi-modelleri   Namaz hepimizin bildiği gibi islamın şartları arasında olan en önemli ibadetlerden birisidir. Namazı doğru şekilde kılmak için bir  takım şartlarda yerine getirilmelidir. Doğru şekilde namaz abdesti alınmalı, namaza uygun namaz kıyafeti giyilmeli kıbleye yönelmeli ve namaz için niyet edinmelidir. Namaz için belirli bir kıyafet bulunmamaktadır. Fakat erkeğinde kadınında belirli ölçüde dikkat etmesi gereken namaza durduğu esnada uygun kıyafetleri olmalıdır. Erkekler diz altından başlayan pantolonlar ile kadınlar bol ayak bileğine kadar uzanan baş örtüsü omuzlardan aşağı sarkacak baş örtüsü ile namaz kılabilmektedir. Kadınlar namaz elbisei yada namaz eteği modelleri ile de namaz kılabilmektedir.

namaz-etegiBunlarla  birlikte dinimiz temizliği esas aldığından namaz kıyafetlerinin de namaz kılınacak yerinde temiz olması gerekmektedir. Kadınların namaz elbisesi ile ilgili olarak; Ümmü Seleme Validemiz (r.a.) anlatıyor: “Yâ Resulallah! Kadın bir entari ve başörtüsü ile namaz kılabilir mi?” diye sordum. Şu cevabı verdiler:“Bu elbise ayaklarını örtecek derecede uzun ise, evet.” (Ebû Dâvud, Salat: 83.)

Bu ürünü İhvan Online Alışveriş Mağazaları en uygun fiyat ve hızlı teslimat seçenekleri ile sizlere sunuyor. Ayrıca toptan alımlarınız için en uygun fiyatlı ürünleride sitemizden güvenle temin edebilirsiniz.

Not: Ürün ile ilgili sormak istediğiniz sorular için canlı destek ve ya 0224 223 76 690545 223 76 690850 466 11 66 nolu telefonlardan ve ya bilgi@ihvan.com.tr e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.