Kara Çarşafın Altı

By | 9 Haziran 2015

kara-carsafin-alti  çarşaf, Eski dönemlerde Osmanlı kadınları ara­sında özellikle kullanılmaktaydı. Farsçadan dilimize geçmiş olan bir kelimedir. Farsçada gece örtüsü anlamına gelmektedir. Arap ülkelerinde kullanımı ülkemize göre oldukça yaygındır. Arap ülkelerinde daha çok peçe ile beraber kullanılmaktadır. Daha sonra 1800lü yıllarda ferace kullanılırken yerini kara çarşafa bıraktı. Çarşaflarda birçok farklı kumaş kullanılarak üretilmektedir. Kullanılan kumaşın cinsine göre çarşafın fiyatı da değişmektedir. Genellikle çarşaf siyah rengi ile bilinmesine rağmen; Lacivert, krem, füme, mavi ve daha birkaç farklı rengi de yer almaktadır. Çarşafın eski dönemlerde kullanım biçimine göre; Peçeli, peçesiz, işlemeli gibi bir takım özellikler de belirlenmiş olurdu.

kara-carsaf-modeliGenç kızlar daha çok işlemeli çarşaf modelleri kullanmaktaydı. Nişanlanan yada evlenen genç kızlarda duruma uygun, durumunu belirten çarşaf modellerinden kullanırlardı. Çarşafın da çeşitli modellerini görmek günümüzde mümkün birkaç parçadan oluşan kara çarşaf, kara çarşafın altı da farklı modelleri ile satılmaktadır.

Bu ürünü İhvan Online Alışveriş Mağazaları en uygun fiyat ve hızlı teslimat seçenekleri ile sizlere sunuyor. Ayrıca toptan alımlarınız için en uygun fiyatlı ürünleride sitemizden güvenle temin edebilirsiniz.

Not: Ürün ile ilgili sormak istediğiniz sorular için canlı destek ve ya 0224 223 76 690545 223 76 690850 466 11 66 nolu telefonlardan ve ya bilgi@ihvan.com.tr e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.