İhvan Tesettür Giyim

İki Parca Carsaf Tesettür

By | 16 Mayıs 2015

iki-parca-carsaf-tesettur  iki parça carsaf tesettür ülkemizde takva sahibi kapalı hanımlar tarafından kullanılıyor olsa da Arabistan, Pakistan, iran gibi arap ülkelerinde de daha sıklıkla kullanılmaktadır. Sadece el ve yüz dışarıda kalmak üzere tesettür yüce Allah tarafından isteniyor olmasına karlı bazı takva sahibi hanımlar ellerini yüzlerinin büyük bölümünü de kapatmaktadırlar. Hatta bazı çarşaflı hanımlar peçenin yanı siyah gözlük takarak, tam olarak kendilerini karşı cinse karşı izole etmektedirler. Ülkemizde bu siyah tesettür kadın kıyafetine çarşaf denirken abaya da denmektedir diğer arap ülkelerinde.  Kuranı Kerimde de yer aldığı üzere; Ahzap suresi 59. ayetinin çevirilerinden bazıları: “Ey Peygamber! Eşlerine, kızlarına ve müminlerin kadınlarına söyle, dış giysilerini üzerlerine alsınlar. Bu, onların tanınmaları ve incitilmemeleri için çok daha uygun bir yoldur…”[6]“Ey Peygamber, eşlerine, kızlarına ve inananların kadınlarına söyle: (Bir ihtiyaç için dışarı çıktıkları zaman) örtülerini üstlerine salsınlar; onların tanınıp incitilmemesi için en elverişli olan budur…”[7]“

iki-parca-carsafEy Peygamber, eşlerine, kızlarına ve mü’minlerin kadınlarına dış elbiselerinden (cilbablarından) üstlerine giymelerini söyle; onların (özgür ve iffetli) tanınması ve eziyet görmemeleri için en uygun olan budur…”[8]“Ey peygamber, hanımlarına, kızlarına ve inananların kadınlarına örtülerini üzerlerine salmalarını söyle. Bu, onların (erdemli kadınlar olarak) tanınıp hakarete uğramamaları için daha elverişlidir…”[9]  şekliyle yer almaktadır.

Bu ürünü İhvan Online Alışveriş Mağazaları en uygun fiyat ve hızlı teslimat seçenekleri ile sizlere sunuyor. Ayrıca toptan alımlarınız için en uygun fiyatlı ürünleride sitemizden güvenle temin edebilirsiniz.

Not: Ürün ile ilgili sormak istediğiniz sorular için canlı destek ve ya 0224 223 76 690545 223 76 690850 466 11 66 nolu telefonlardan ve ya bilgi@ihvan.com.tr e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.