Genç Bayanlara Umre Kıyafetleri

By | 16 Mayıs 2015

genc-bayanlara-umre-kiyafetleri  Hac ve umrenin bizlere kazandırdığı sayısız sevapları hepimiz bilmekteyiz. Umre için küçük hac da denmektedir. Hac olsun umre olsun gideceğimiz kutsal topraklar öncesi kısa yada uzun süreli bu yolculukta farklı ülkeye farklı iklim şartları bulunan bir ülkeye gideceğimiz için ön hazırlık yapmalıyız. İhtiyacımız olacakların listesini yapmalı, daha önceleri hac- umre yapmış olanlardan fikir alarak eksiklerimiz varsa tamamlamalıyız. Özellikle gen yaşta hac umre yapacak olan erkek yada genç bayanlara umre kıyafetleri de yer almaktadır. Umreye dair birçok hadis yer almaktadır. Ebu Hureyre (ra)’dan rivayete göre Rasullah (sav) şöyle buyurmuştur:”Umreden sonra yapılan Umre ikisi arasındakilere (aradaki günahlara) bir keffarettir.” Umre ibadetini gerçekleştirenler için Sevgili Peygamberimizden şu müjde bildirilmiştir.

genc-umre-kiyafetlri“Umre ibadeti, daha sonraki bir umreye kadar işlenecek günahlara kefârettir. Mebrûr haccın karşılığı ise, ancak cennettir.”[Buhârî, Umre 1]  Peygamber efendimiz (sav) “Hac ile umre, körüğün demirdeki pislikleri temizlemesi gibi günahı ve fakirliği giderir.” müjdesini verdiği, kadınların içinde savaş bulunmayan cihadı olan, kendimiz adına yapabildiğimiz gibi sevdiklerimiz için de eda edebildiğimiz arınma kurnasıdır hac ve umre.
“Ramazan ayı geldiği zaman umre yap, çünkü Ramazan ayı içinde yapılan umrenin sevabı, haccın sevabı gibidir.” buyurmuştur.

Bu ürünü İhvan Online Alışveriş Mağazaları en uygun fiyat ve hızlı teslimat seçenekleri ile sizlere sunuyor. Ayrıca toptan alımlarınız için en uygun fiyatlı ürünleride sitemizden güvenle temin edebilirsiniz.

Not: Ürün ile ilgili sormak istediğiniz sorular için canlı destek ve ya 0224 223 76 690545 223 76 690850 466 11 66 nolu telefonlardan ve ya bilgi@ihvan.com.tr e-posta adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.