Çarşaf, Peçe ve Sufle Modelleri

By | 9 Aralık 2013

Tesettür giyimde bayanların dış giyim olarak tercih ettikleri bir diğer  giysi çeşidi de Çarşaftır.Cilbab  olarak ta bilinen çarşaf kişinin tercihine göre bütün ve 2 parça olarak iki çeşide ayrılmaktadır. Bütün çarşaf modelleri alt etek kısmıyla üst kısmı arkadan dikilerek bütünleştirilmiştir.Tek parça olan bu çarşaf modelleri yüz kısmından iğneli , peçeli  model ler ve sultanbaş dediğimiz modeller olarak sınıflandırılır.Kişi kendi kullanış rahatlığına göre bu çarşaf modellerinden birini seçebilir.Diğer tercih sebeplerinden biride çarşafın imal edildiği kumaş türüdür.

Çarşaflar krep ve medine ipeği kumaştan imal edilmektedir.Krep biraz daha tok bir kumaşken , medine ipeği kumaş daha ince ve dökümlü bir kumaştır.

çarşaf bütün

   Diğer model çarşafımızda 2 parça olan modeldir. Alt eteği beli lastiklidir.Üst kısmı pelerin şeklinde ayrı bir parçadır.Yüz kısmı peçeli ve sultanbaş şeklindedir.Yine tek parça çarşaftaki ki gibi  iki parça çarşaf modelleri de  krep ve medine ipeği kumaşlardan imal edilmektedir.Yakmaz, terletmez ve çabuk buruşmaz olan bu kumaşlardan imal çarşafların kullanımıda rahattır.Kaliteli kumaştan imal olan çarşaflarımız  renk atmaz ve güneşte siyah renkleri ağarmaz özelliktedir.

çarşaf iki parça

Zamanla kullanıcı bayanların taleplerinden yola çıkarak renkli ve desenli çarşaflarda üretilmeye başlanmıştır.Lacivert renk çarşaf, siyahtan sonra  en çok kullanılan renk, üstündeki simetrik ama gözü yormayan desende en çok beğenilen  çarşaf desenlerinden biridir.

çarşaf lacivert

Bunun dışında kendinden kırçıllı desenli, hafif parlak kumaştan imal siyah renk çarşaf modeli de  şık ve zarif  duruşuyla beğeni toplamaktadır.

çarşaf siyah 1 çarşaf desenli 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ayrıca  Sufle dediğimiz bir modeli de çarşaf modellerinin arasına ekleyebiliriz.Sadece  üst pelerin olarak tasarlanmış olan sufle peçeli ve sultanbaş modeldir.Genellikle sufleyi bayanlar feracelerin ve pardesülerin üstüne kullanmayı tercih etmektedirler. Sufle sadece medine ipeğinden imal edilmektedir.

sufle sufle 2

 

Çarşaflara  tamamlayıcı aksesuar olarak peçeler  gösterilebilinir.Yüz kısmını örtmek isteyen bayanlar peçe kullanabilirler.Peçelerde kullanım tercihine göre tek parça peçe, iki parça peçe ve üç parça peçe olarak sınıflandırılmışlardır.Çarşaflar gibi peçelerde krep kumaştan imal edilmiştir.Kolay kullanımlı ve terletmez özelliktedir.

peçe peçe 2

 

Tesettürlü bayanların her ihtiyacını bulabileceği ihvangiyim çarşaf ve peçe modellerinde de birçok çeşidiyle siz bayanların yanında.Çarşaf ve Peçe de yeni modellerimizi görmek için ihvangiyim.com sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir.