İhvan Tesettür Giyim

Çarşaf Fiyati

By | 2 Mart 2015

carsaf-fiyatiTesettürle ilgili olarak kuranı kerimde ve hadisi şeriflerler de bayanlara dair ayet ve hadisler yer almaktadır. Kur’an-ı kerimde  buyuruluyor ki:  Mümin kadınlara söyle: Yabancı erkeklere bakmaktan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar, el, yüz gibi görünen kısmı hariç, ziynetlerini Saç ve gerdan gibi ziynet takılan yerleri göstermesinler, başörtülerini yakalarına kadar saç, kulak ve gerdanlarını örtsünler! [Nur 31] Bir başka ayeti kerime de  Ey Nebi, hanımlarına, kızlarına ve müminlerin kadınlarına [dışarı çıkarken] cilbablarını [dış kıyafetlerini] giymelerini söyle! Bu, onların tanınıp, eza görmemelerine daha uygundur.) [Ahzab 59]

carsaf-modelleriBazı hadisi şerifler ise şu şekildedir:  kadının [yüz ve iki elinden başka] bütün bedeni avrettir.) Hazret-i Âişe validemiz buyurdu ki:
(İlk muhacir kadınlara Allah rahmet etsin! Tesettür âyeti inince, hemen futalarını yırtıp başlarını örttüler) buyurdu. (Buhari, Nesai)anlaşıldığı gibi her Müslüman kadın Allahın emir ve yasaklarına uyan her hanım tesettürüne de dikkat etmelidir. Kapalı bir hanım vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde, dar kıyafetler giymekten kaçınmalıdır. Aslına bakılırsa tesettüre en uygun kıyafet çarşaf olmaktadır. çarşaf bir takva gereğidir. çarşaf giyildiğinde vücut hatları tam olarak gizlenmektedir. https://www.ihvan.com.tr/carsaf-modelleri adresinden de çarşaf  fiyati ve çarşaf modellerini inceleyebilir, sipariş verebilirsiniz.