İhvan Tesettür Giyim

Balkonda Tesettür Nasıl Olmalıdır ?

By | 9 Haziran 2014

balkonda tesettür nasıl olmalıdır

Her bayan ev işleri gereği mecburen balkona çamaşır asmaya yada yazın serinlemek için balkonda oturmaya çıkar. Peki balkonda tesettür nasıl olmalıdır ?

Tesettürün sınırları, sokakta görecek erkekler için ayrı, balkonda iken görecek erkekler için ayrı değildir. Her iki durumda da avret olan yerler aynı ölçüde kapatılmalıdır. Bir defa balkonun yanı ve altı olabildiğince korumalı olmalıdır. Bu aynı zamanda İslâmî mimari­nin bir özelliğidir.

 

Balkonda tesettür nasıl olmalıdır özellikle nelere dikkat edilmelidir ?

Kollar kaldırılınca açılmayacak şekilde düğmeli bulunmalıdır. Çarşafın en hoş olmayan yönü bu tür işlere gelmemesi ve böyle bir iş için kollar kaldırıldığında sıyrılıp açılmasıdır. Çarşaf giyenlerin bu noktada çok dikkatli olmadıklarını görüyoruz. Göğüs­lere kadar başı ve omuzları örten geniş bir başörtü de bazı tefsirlere göre “cilbab” (dışlık) sayıldığından, çamaşır asmaya böyle bir başör­tü ile de çıkılabilir. Yeter ki gecelik, sabahlık gibi dikkat çeken süs­lü elbiselerle çıkılıp hasta ruhlu insanlara malzeme oluşturulmasın, kollar bileklerde ilikli olsun.

Balkonda tesettür nasıl olmalıdır sorumuzun kısaca cevabı tesettür giyim dışarıda nasılsa balkondada aynıdır diyebiliriz.