Monthly Archives: Şubat 2017

2017 Bayan Umre Kıyafetleri

İslamın şartları arasında olan hacca gitmek her Müslümanın kulluk görevlerindendir. bu hac görevinin yerine getirilmesinde belirli şartlarda aranmaktadır. Maddi imkanı iyi olan, akli dengesi yerinde olan, büyük sağlık problemleri olmayan her Müslüman kadın yada erkek bu vazifeyi yerine getirmelidir. hac yada umre görevini yerine getirecek olan kişileri büyük bir heyecan, mutluluk ve telaş sarmaktadır, hac… Read More »

2017 Çarşaf Modelleri

Allah kadınlara tesettürü emretmiştir. Tesettür ile değerli olan kadın kendini saklamış, gizlemiş olmaktadır. Kadınların kapanması-tesettürü ile ilgili olarak kuranı kerimde bazı ayetlerde yer almaktadır. O ayetler şöyledir ki; Nur suresi 31.ayette Mü’min kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) sakınsınlar, namuslarını korusunlar. Kendiliğinden görünen kısımları müstesna olmak üzere, ziynetlerini açmasınlar. Başörtülerini, yakalarının üzerine vursunlar” âyet–i kerimesidir.

Kara Çarşaf Fiyatları

kara çarşaf kullanımı çok eskilerden şimdilere dek gelmiş tesettür kadın dış giyim kıyafetidir. Bazı kaynaklarda kara çarşafın  icat ediliş amacı farklı şekilde anlatılmaktadır. kara çarşaf üzerine; Arabistan’da, çöle yakın kentlerde veya çöllerde yaşayan kadınlar için üretilmiş olduğu, Amacının ise; İnsanları kum fırtınalarından korumak ve eşlerin kum fırtınası içinde rahat görünmesi için dizayn edilmiş olduğu belirtilmektedir. Fakat rehber… Read More »