Monthly Archives: Haziran 2015

Kara Çarşaf Kimler Giyer

Dinimiz bayanların tesettürünü istemektedir. Tesettür vücut hatlarını belli etmeyecek, kıyafet içini göstermeyecek, dar olmayacak bol sade kıyafetler tesettür kıyafet yerine geçmektedir. Günümüzde maalesef tesettür kıyafet adı altında tesettüre uygun olmayan kıyafetler de satılmaktadır. Tesettür dikkat çekmeyecek, gösterişsiz kıyafetlerden oluşmaktadır. Tesettürün belli bir şekli olmamasına karşın ayet ve hadislerden de tesettürün nasıl olmasına ilişkin fikir sahibi… Read More »

Kadın İçin Namaz Elbisesi

    Namaz Müslüman olan kadın ve erkek için farz kılınmıştır. Namaz kılınmasına dair birçok ayet ve hadisler bulunmaktadır. Namaz hem bu dünyada hem de ahiret hayatımız için oldukça önemlidir. Namaz kılmanın sayısız sevabı ve manevi huzuru bulunmaktadır. Bu denli önemli olan namaz konusu, namaz öncesinde, naz sırasında bazı hususları da beraberinde getirmektedir. Namaz abdesti doğru… Read More »

Aker Pardesü Modelleri

       Pardesü özellikle bayanların tercihi olan dış kıyafetlerden birisidir. Özellikle belirli başlı markaları kullanan takip eden tesettürlü hanımlar sıklıkla aker pardesü modellerini kullanmaya yer vermektedir. Gelişen moda  anlayışı ile beraber aker pardesü modelleri  gelişim ve değişim göstermiştir. aker pardesü modelleri farklı kumaş türleri ile her mevsim kullanılabilir özelliktedir.  Pardesü modellerinin yanı sıra birçok kıyafet çeşidi, eşarp, şal ve aksesuar… Read More »

Ranuna Haşema

   haşema, kapalı hanımlar için özel olarak tasarlanmış, yüzme kıyafetleridir. Birçok haşema markası da günümüzde yer almaktadır. bu barkalardan birisi ranuna haşemalarıdır. ranuna haşema 2002 yılında faaliyete geçmiştir. türkiye de ilk defa su geçirmeyen, güneş ışınlarından koruyan, pütürlenme yapmayan, dayanıklı, kuma dayanıklı, klora dayanıklı, kumaşlardan mayolar üretmiştir. her geçen gün değişen ve yenilenen kumaş çeşitleri ile haşemalar, deniz mayoları, havuz… Read More »

Kadının Namaz Kıyafeti Nasıl Olmalı

      Namaz dinimizin direğidir. Namaz ibadetine dair pek çok hadis ve ayeti kerimeler de yer almaktadır. Bir hadiste; Allah Resulü (sav) sabah namazı kılar, O’nunla birlikte mümin ha­nımlar da yün giysilere bürünmüş olarak cemaatte bulunur, sonra da evlerine dönerlerdi de onları kimse tanıyamazdı.[6] Hadisten anlayacağımız namaz esnasında namaza uygun kalın giysiler giyilmesidir. Namaz elbiseleri vücudu… Read More »

Sezon Sonu Pardesü

       Giyim hepimizin ihtiyaçları arasındadır. Birçok giyim çeşidi yer almaktadır. Herkesin görüşüne göre kıyafet modeli de bulmak mümkün. Muhafazakar giyimi benimsemiş olanlar içinde uygun kapalı kıyafeteler de bulunmaktadır. Muhafazakar  kıyafeteler arasında mantolar, pardesüler, feraceler, etekler, bluz daha pek çok giyim çeşidi yer almaktadır. Fakat sezonunda aldığımız kıyafetler maalesef ki uygun fiyatlarla satılmamaktadır. Örneğin yaz mevsimi… Read More »

Woonna Ferace

  Tesettür giyimde kapalı bayanlar için ferace kullanımı oldukça fazladır. Feraceler hem pratik hem kullanışlı dış kıyafetlerdir. Ferace içerisine istenilen kıyafetin giyiliyor olması bayanlar adına oldukça rahatlık sağlamaktadır. Kıyafet modellerinde sürekli değişim olduğu gibi ferace modellerinde de sürekli değişim söz konusudur. Her sezon ve her mevsim ferace modelleri de yenilenmektedir. Yenilenen koleksiyonlarda  farklı süslemeler ve detaylar… Read More »

Yarım Tesettür Mayo

   Yaz sıcaklarında serinlemek amacıyla denize girmek isteyen tesettür giyimli bayanların bu alandaki giyim tercihleri  tesettür mayolar, haşemalar olmaktadır. Kapalı olmayan fakat açık giyinmek istemeyen bayanlar ise tercihlerini yarım tesettür mayo dan yapmaktadır. Kapalı hanımların bu mayoların rahat kullanım sunmaları ve tesettür giyim çizgilerine mümkün olduğunca sadık kalmalarından dolayı bun mayo türlerinin oldukça fazla tercih edildiklerini… Read More »

Kara Çarşafın Altı

  çarşaf, Eski dönemlerde Osmanlı kadınları ara­sında özellikle kullanılmaktaydı. Farsçadan dilimize geçmiş olan bir kelimedir. Farsçada gece örtüsü anlamına gelmektedir. Arap ülkelerinde kullanımı ülkemize göre oldukça yaygındır. Arap ülkelerinde daha çok peçe ile beraber kullanılmaktadır. Daha sonra 1800lü yıllarda ferace kullanılırken yerini kara çarşafa bıraktı. Çarşaflarda birçok farklı kumaş kullanılarak üretilmektedir. Kullanılan kumaşın cinsine göre çarşafın fiyatı da değişmektedir. Genellikle… Read More »

Sefamerve Kap Modelleri 2017

sefamerve kap modelleri 2015 sezonunda her bayanın tarzını yansıtan klasik, spor modelleri yer almaktadır. Spor tarzda giyinen hanımlar spor tarza klasik giyinmeyi seven hanımlar ise klasik tarzda kap modelleri ne yönelmektedir. Mevsim koşullarına uygun kap modelleri de yer almaktadır. Kışlık yada yazlık kap modelleri sefamerve kap modellerinde yer almaktadır. Kapalı hanımlar tarzlarını yansıtan severek kullanacağı kap modeli… Read More »