Monthly Archives: Nisan 2015

Bayan Tesettür Bluz

Tesettür erkek ve kadının belirli şekilde örtünmesi, bazı yerlerin saklanması anlamlarına gelmektedir. Buna avret yeri de denmektedir. tesettüre dair ayet ve hadislerde bulunmaktadır. Kadınları güzel, değerli ve gösterişli olduklarından Allahü teala kadınların tesettürlü olmasını istemektedir. Kadının tesettüründe; dar kıyafetler olmamalı, erkek kıyafetlerine benzeyen kıyafetler olmamalı, vücut hatları belli olmamalı, ince, iç gösteren kıyafetler olmamalı, sade,… Read More »

Ferace Modelleri

Feraceler genelde siyah rengi ile bilinen kapalı hanımlar sokağa çıkarken giymiş oldukları dış kıyafetlerden birisidir. Ferace modelleri şimdilerde olduğu gibi ülkemizde sıklıkla kullanılmamaktaydı. Yalnızca hac ve umre ziyaretleri esnasında ülkemizdeki bayanlar tarafından kullanılmaktaydı. Arap ülkelerinde günlük yada abiye olarak bile kullanılan  ferace modellerşni arap hanımlar sıklıkta kullanıyorlar ve şimdide kullanmaktalar. Suriyeden ülkemize gelmiş olan ferace… Read More »

Çocuklara Kapalı Mayo

Soğuk günlerin geride kalmasına sayılı günler kala şu günlerde hatta daha öncelerinde tatil planları yapanlarımız bulunmaktadır. Çalışalar izin günlerini, çocuklar okulun son gününü, karne alacakları günü, bayanlar ise kısa süreliğine de olsa tüm senenin yorgunluğunu atacağı tatil günlerini beklemektedir. Şimdiden tatil için rezervasyon yaptıranlar, ufak ufak tatil hazırlıkları yapanlarımız da yer almaktadır. Tatil ihtiyaçlarının en… Read More »

Yeni Doğan Bebek Şekerleri

  İçinde bulunduğumuz zaman dilimi içerisinde doğum günleri, yeni bir bebeğin dünyaya gelişi, nişan, düğün, kına gibi özel günler oldukça önemsenmekte ve günlerce üzerinde planlar yapılmak da, hazırlıklar olmaktadır. Nişan, kına, düğün kutlamaları hep yapılmasına rağmen son birkaç senedir; doğum günü, bebek mevlüdü gibi günler içinde ayrıntılı hazırlıklar yapılır oldu. Birkaç sene öncesine kadar çok… Read More »

Namaz Kiyafeti Almanya Siparis

  Namaz islamın şartlarından en önemlilerindendir. Akli dengesi yerinde olan, ergenlik çağına gelmiş olan herkesin namaz ibadetini yerine getirmesi gerekmektedir. Çok önemli olan namaz ibadetinin gerçekleşmesi içinde belirli şartların yerine getirilmesi de gerekmektedir. Namaz öncesinde namaz abdesti alınmalı, gerekiyorsa gusül abdesti de olmalıdır. Namaz kılacak kişinin temiz namaza uygun namaz kiyafeti olmalıdır. Namaz kılacak kişinin… Read More »

Kayra 2015 Ferace Modelleri

  Osmanlı zamanında sıklıkla kullanılmış olan ferace modelleri zamanla yerini kara çarşafa bırakmıştır. Kılık kıyafet kanunuyla da kara çarşaf kaldırılarak, yerini tekrar ferace modellerine bırakmıştır. İlk zamanlar ferace kullanımı ülkemizde çok yaygın kullanılmasa da rahatlığı ve kullanışlı olması sebebiyle de ülkemizdeki bayanlar tarafından da kullanılmaktadır. Ülkemizde ilk etapta feraceler arap ülkeleri tarafından getirilmiştir. Daha sonraları… Read More »

Odema Haşema Modelleri

haşema modelleri ne her geçen gün birbirinden farklı özellikte, renkte, tasarımda yen modeller eklenmektedir. haşema modellerindeki bu farklılaşan değişim bayanların yüzünü güldürmektedir. birçok farklı marka da eklenmektedir. odema hasema modelleri ile bu markalardan birisidir odema hasema modelleri nde bayanların isteklerine göre kapalı haşemalar, yarı kapalı haşemalar, çocuk haşemaları gibi faklı haşema seçenekleri yer almaktadır.

Boy Feraceleri

Tekstil sektörü ülkemizde de büyük yol kat etmiştir ve halen de etmektedir. Özellikle hanımların modaya olan yoğun ilgisi dolayısı ile moda sürekli olarak yenilenmekte ve değişim göstermektedir. Bayanların giyime olan merakı ve ilgisi bayanların sürekli olarak modayı takip etmesine ve yeni çıkan modelleri de incelemesini sağlamaktadır. Modanın bir farklı dalı olan tesettür giyim de büyük… Read More »

Erkek Deniz Şortları

Yoğun iş temposundan fırsat bulup, tüm bir senenin yorgunluğunu atmak isteyenler genellikle tatillerini sahil kenarlarında ve doğayla iç içe ortamlarda geçirmek istemektedir. Doğayı tercih edenler genelde sessiz, sakin, temiz havalı, huzurlu bir dinlenme şekli olduğu için tercih edebilmektedir. Bu tarz tatiller tamamen dinlenme odaklı olup, bütün bir yılın stresini ve yorgunluğu atıp yeni bir iş… Read More »

Armine Ferace 2015

 İlk başlarda yalnızca arap ülkelerinde bayanlar tarafından kullanımına yer verilen ferace modelleri şimdiler de ülkemizde de kapalı hanımlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ferace kullanımı Osmanlı zamanında çarşaf giyilmeden önce de hanımlar tarafından kullanılmıştır. Pardesü ve çarşaf arası bir görüntüsü vardır. Zarif ve farklı tasarımları ile siyah rengi dışında pek çok modeli ile de bayanların beğenisini… Read More »