Monthly Archives: Mart 2015

Sefamerve Kışlık Ferace

  Kapalı hanımların dışarı çıkacakları zaman giyecekleri dış kıyafetler yer almaktadır. Bu dış kıyafetlerin kendi içlerinde çeşitleri mevcuttur. Çarşaf, pardesü, manto, ferace akla ilk gelen dış kıyafetlerdir. Dış kıyafetler arasından seçim yapmak kişinin tercihine kalmakla beraber her zevke, her bedene, her yaş aralığına hitap eden türden dış kıyafetler yer almaktadır. Dış kıyafetler arasında yer alan… Read More »

Kara Çarşaf Satın Al

  Yeryüzünde yer alan dinlerin içerisinde kadına değer ve önem veren tek din islamiyettir. Cahiliye devrinde doğan kız çocuklarının diri diri toprağa gömülmesini son bulduran peygamber efendimiz medine sokaklarında sırtında kızını taşıyarak, kız çoğuna olan bağlılığını ve sevgisini göstermiştir. Dinimizde bu husus da kadınlara adeta bir mücevher gibi değerli kılmış değerli şeylerin saklanmasından yola çıkarak… Read More »

Tesettür Kap

               İslami giyim şekline uygun giyinmek isteyen hanımlar dışarı, sokağa çıkacakları zaman vücut hatlarını belli etmeyecek, dikkat çekmeyen bir dış kıyafet ile dışarı çıkmaları gerekmektedir. Günümüzde kapalı hanımlar eskisine nazaran oldukça şanslı bir dönem içerisindedirler. Kıyafet konusunda kapalı hanımlar geçmişte oldukça sıkıntı yaşamaktaydı, kendilerine özgü, beğenecekleri türden kapalı kıyafet bulmak da sıkıntı yaşıyorlardı. Neyse ki bu… Read More »

Kapşonlu Ferace Modelleri

    Feraceler eskilerden beri günümüze kadar gelmiştir. Eskilerde bir dönem yalnızca terzilerde dikilerek, eskidiğinde yenisi yine terzide ferace dikilmesi ile yeni ferace sahibi olunabilmekteydi. Zamanla arap ülkelerinden ülkemize de ferace satışı yapılarak ülkemizde de feraceyi hazır halde bulabilir olduk. İlk zamanlar ülkemizde ferace modelleri çok rağbet görmemekteydi hac ve umre ziyaretleri esnasında ferace modelleri kullanılmaktaydı.… Read More »

Tesettür İsland Ferace

Feraceler, tesettür kıyafete en uygun olan dış kıyafetler arasındadır. Feracelerin tesettür kıyafetlerine uygun olması uzun olması boyu ayak bileklerine kadar uzanması, uzun kollu olması ve siyah rengi ile sade oluşu uygunluk sağlamaktadır. Sadece siyah rengi ile bilinen feracelerin farklı renkleri de bulunmaktadır. Aynı zamanda her ortamda giyilebilecek çeşitlerinin olması da büyük kolaylık sağlamaktadır. Feraceler tesettüre… Read More »

İndirimli Haşema Modelleri

   Yazın tatile gidecek olan kişilerin, tatil ihtiyaçları başında mayo modelleri gelmektedir. Özellikle hanımlar her sezon yeni sezon mayo modellerini incelemekte araştırma yapmaktadır. Mayolar bazen ihtiyaç olması halinde bazen de değişiklik istenmesi dolayısıyla yeni mayo modelleri ile değişmektedir. Kapalı hanımlar da haşema modelleri üzerinde araştırma yapmaktadırlar. haşema modelleri de her sezon normal mayo modellerinde olduğu… Read More »

Nur Aksa Ferace

  Kapalı hanımların dışarı çıkarken giydikleri, kullandıkları, pardesü, manto, ferace, kap gibi dış giyim çeşitleri yer almaktadır. Kapalı hanımların kullandıkları gerek giyim, gerekse dış kıyafet modelleri islami açıdan uygun, gösterişten uzak, vücuda yapışmayan, vücut hatlarını belli etmeyecek modeller içerisinden seçim yapılarak kullanılmalıdır. Dış kıyafetler arasında yer alan ferace modelleri kapalı hanımların adeta büyük kurtarıcısı niteliğindedir.… Read More »

Genç Umre Kıyafetleri

  Umre, belirli zamanlar dışında senenin her günü yapılabilen, kabeyi tavaf etmek, say yapmak, ihrama girmek ile yapılan ibadet çeşididir. Umre ibadeti de bir nevi küçük hac gibidir. Hacca giden, hac ibadetini yerine getiren kişilere hacı denirken, umreye giden umre ibadetini yapan kişilere de mütemir denmektedir. Umreye gidecek olanlarımız, tur şirketlerinin bilgilendirmesi, çevremizde umreye daha… Read More »

Seccade Takımı

Seccade, üzerinde namaz kılınmak üzere tasarlanmış her türlü yaygıya denmektedir. Seccadelerin kumaşları farklı farklıdır. Bazı seccade modellerinde, hayvan postu kullanılırken, kadife, işlemeli ve daha pek çok farklı kumaş türünde seccadeler yer almaktadır. Birçok kişinin evinde seccadenin haricinde seccade takımı da bulunmaktadır. seccade takımı içerisine seccadenin konulacağı seccade bohçası, tespihlerin yerleştirileceği tespihlik ve ek olarak da… Read More »

Sefa Merve Ferace Modelleri

Günümüz şüphesiz internet çağı haline gelmiştir. Birçok kişi birçok işini internet üzerinden halletmektedir. Öğrenciler ödevlerini araştırmalarını, internet üzerinden yapmak da, çalışanlar birçok işini internet üzerinden yapmaktadır. Gideceğimiz bir mekan, restoran, sinema, tiyatro gibi yerler için önceden bilgi almak da internetten yer ayırtmaktayız. Hal böyle olunca neredeyse internetsiz telefon, internetsiz ev bulunmamaktadır. Hepimiz için zaman oldukça… Read More »