Monthly Archives: Şubat 2015

Bellina Pardesü

  pardesü modelleri bayan ve erkekler tarafından da kullanılan dış giyim çeşitlerindendir. pardesü modelleri mevsim şartlarına göre farklı kumaş türleri kullanılarak hazırlanmaktadır pardesülerin farklı model ve formları da mevcuttur. bazı pardesü modelleri klasik model de olurken bazı pardesü modelleri ise spor tarzda olmaktadır bu denli çeşitliliği olan pardesüler arasından seçim yapmak, kişilerin giyim zevkine, giyim… Read More »

Tesettür Giyim Namaz Elbiseleri

   Namaz Allaha en çok yakınlaştığımız yüce yaradana üzüntümüzü, sıkıntımızı, mutluluğumuzu, isteklerimizi aktardığımız ibadet biçimidir. Namaz her Müslümanın Allaha karşı kulluk görevidir. Namaz kılarak dünyanın karmaşışından azda olsa uzaklaşır ve büyük huzur ve mutluluk içinde oluruz. Namaz islamın önemli şartlarından birisi olmakla beraber namaz kılmanın gerek islami boyutu gerekse sağlık yönünden de inanılmaz faydaları bulunmaktadır.

Ferace Mantolar

ferace genellikle siyah rengi ile bilinen; uzun kollu boyu ayak bileklerine kadar uzanan tesettür dış kıyafetidir. Ferace kullanımına eskilerde de yer verilmiştir. çarşaf ve manto benzeri olup boyun kısmını, yaka kısmını kapamak için yaşmak adı verilen bir örtü ile kullanılan kıyafet çeşididir. feraceleri eskilerde her statüden kişi kullanmaktaydı fakat farklı modellerde kullanımına yer verilmiştir ulema… Read More »

Ferace Sefa Merve

Allah hanımlara kapanmasını, tesettürü sağlamasını istemiştir. Tesettürün bir kalıbı yoktur yalnız belirli şartlar sağlandığında tesettürde uygunluk sağlanmış olmaktadır. Bir bayanın tesettürlü kabul edilebilmesi için vücut hatlarını belli etmeyecek ölçüde giyinmeli, giydiği kıyafet içi göstermemeli, giydiği kıyafet dikkat çekecek şekilde olmamalı ve sade olmalıdır. Tesettür dış giyim çeşitleri arasından en uygunları çarşaf ve feraceler olmaktadır. ferace… Read More »

Tozlu Tesettür Elbise

Günümüzde internetin her alanda kullanılıyor olması hemen hemen hepimizin de evlerinde yada akıllı telefonlarında sıklıkla internet kullanımına sebebiyet vermektedir. Bazen günlük bir haberi internet haber sitesinden okurken bazen çocuğumuzun ödevi için internetten yardım almakta yada karnımız acıktığında yemek sitelerinden istediğimiz yemeğin dahi siparişini verebilmekteyiz. internet olumlu olarak kullanıldığında büyük kolaylıklar sağlamaktadır. özellikle giyim alışveriş siteleri… Read More »

Tesettürlü Bayanlar

Yüce Yaradan kadınlara verdiği değer dolayısı ile bayanların kapanmasını kendisin gizlemesini istemiştir. Bilindiği üzere değerli olanlar saklanır, gizlenir nasıl ki altın gibi değerli ziynet eşyalarına sahip isek yada yüklü bir paramız var ise onu kimsenin göremeyeceği, ulaşılamayacak yerlere saklarız bu kimi zaman evimizin gizli bir yeri olurken kimi zaman ise; bankanın kasasına değerli eşyalarımızı, paramızı vs saklarız Allah… Read More »

Tesettür Kot Elbise

elbise modelleri her dönem bayanlar tarafından kullanılmaktadır. elbise modellerinin yüzlerce farklı seçeneği yer almaktadır bazı elbise modelleri ayak bileklerine kadar uzanırken bazı elbiseler diz hizası yada diz hizası yukarısı gibi farklı boylarda olmaktadır. özellikle tesettürlü bayanlar elbise kullanımına çoğunlukla yer vermektedir. elbiselerin kullanım rahatlığı vardır. gerek günlük gerekse nişan, düğün, kına gibi davetlerde kullanılmak üzere… Read More »

Trendyol Pardesu Modelleri

     İnterneti hemen hemen hepimiz birçok alanda kullanmaktayız çocuklar ödevlerin internet üzerinden hatta bazı okullarda internetten ders anlatılır oldu, birçoğumuzun akıllı cep telefonları ile her an yanımızda interneti taşımaktayız alışverişler çoğunlukla internetten yapılır hale geldi. Hal böyle olunca birçok markada internette yerini aldı özellikle hanımların giyim alışveriş tutkusu olması sebebiyle binlerce giyim sitesi bayanlara hizmet… Read More »

Namaz Kılarken Elbise

 İslamın şartları; Kelime-i şehadet getirmek, namaz kılmak, oruç tutmak, zekat vermek ve hacca gitmektir. Bunların hepsi adından da anlaşılacağı gibi şarttır yani her kulun yapması zorunlu ibadetlerdir. Bazı şartların yerine getirilmesinde belirli esaslarda bulunmaktadır. Bazı kişiler için bazı ibadetler zorunlu olmamaktadır örneğin; akli dengesi yerinde olmayan, ergenliğe girmemiş kız yada erkekler için bu şartlar geçerli… Read More »

Namazlık Giysi

  namaz islamiyetin en önemli şartlarından birisidir. Ahiret gününde de kulların ilk hesaba çekileceği namaz konusudur. Namaz kılmak biz kullara adeta Allahın bir hediyesidir namaz kılarak; dünya işlerinden kısa bir süreliğine de uzaklaşarak Allahın huzurunda durarak, adeta Allah ile konuşuruz ve Allaha isteklerimizi, üzüntülerimiz, sıkıntılarımızı, mutluluğumuzu arz ederiz Allahtan yardım ister Allaha şükrederiz bu kadar… Read More »