Monthly Archives: Aralık 2014

Tesettür Mayo

 Genellikle tatile çıkacak olan bayanları tatil telaşı sarmaktadır. Aile bireyleri gerekli olacak tatil ihtiyaçlarının listesi yapılarak alışveriş yapılmaktadır. Tatil ihtiyaçlarının başında da mayolar gelmektedir. Eskilerde kapalı hanımlar tatile çıkacakları zaman kendilerine uygun tesettür mayo bulmakta güçlük yaşamaktaydılar. Ya kendilerine uygun tesettür mayo bulamıyorlar yada tesettür mayo bulsalar dahi çokta içlerine sinecek model de olmamaktaydı. İçinde… Read More »

Hac Elbiseleri

Maddi sıkıntısı olmayan kullara farz kılınan hacca, imkanların müsait olanlar çok rahat bir şekilde gidiyor, bazıları ise ömrü boyunca çalışıp kıyıda biriktirdikleriyle… İki kişi açısından, haccı tüm gerekleriyle yerine getirmek konusunda ise farklılık yok. hac ibadeti öncesi, herkes benzer hazırlıklar yapıyor. hac elbiseleri, gerekli malzemeler vs.  Ülkemizde genellikle yaşı ilerlemiş kadın ve erkekler hac ibadetine daha… Read More »

Hac Kıyafetleri

hac farzı dinen zengin kabul edilen ve başka bazı şartları yerine getirebilmeye güç yetiren her müslümana ömründe bir kere olmak üzere yapılması Allah (c.c.) tarafından emredilen ve İslam’ın beş şartından biri olan farz ibadettir. Hac her yıl Zilhicce ayının 10′unda Arafat meydanında başlayıp, Kabe’de yapılan veda tavafı ile son bulur. hac yapmaya bedenî ve malî… Read More »

Umre Kıyafeti

Hacca gidenler, sosyal ve ekonomik statülerini gösteren dünyevî elbiselerini, makam ve mevkilerini ortaya koyan üniformalarını, zevklerini, kültürlerini ve karakterlerini yansıtan her türlü (süs, zinet, makyaj vb.) göstergeleri bırakıp, Allah önünde herkesin eşit olduğunu sembolize eden iki basit giysiye bürünmüş olurlar. Yani ihram ilk önce, Allah nezdinde mal, mülk, madde ve metaın bir hiç sayıldığı, bütün… Read More »

Haşama

Yaz sezonu gelmeye başladığında çocukların karne gününü beklemesi, çalışanların izin gününü beklemeleri derken birçok kişiyi tatil telaşı sarmaktadır. Bu tatil telaşı beraberinde tatil öncesi hazırlıkları da getirmektedir. Bu tatil öncesi hazırlıkları genellikle bayanlar yapmaktadır. Tatil ihtiyaç listesinin olmazsa olmazları da mayolardır. Erkekler, çocuklar için kolaylıkla deniz- havuz kıyafeti bulunurken özellikle kapalı hanımların deniz kıyafeti bulması sıkıntı… Read More »

Zühre Pardesü Modelleri

 Pardesü tesettürlü bayanların en çok kullandığı giyim ürünlerinden bir tanesidir.  Nedeni ise hem pratik olması hem de bütün vücudu bol bir şekilde örtmesidir. Pardesünün tesettür dünyasında önemli bir yeri vardır. Bu yüzden tesettürlü bir bayan kolay kolay pardesü giymeden dışarı çıkmaz. Bu bağlamda birçok pardesü markası da yer almaktadır.   zühre pardesü modelleri tasarımlarıyla pardesü dünyasında oldukça iddialı bir… Read More »

Pratik Namaz Elbisesi

Namaz kılacak hanımefendiler imkanları dahilinde namaz kılarken özel pratik namaz elbisesi giyer ve namaz başörtüsünü de kullanarak Allah’ın huzuruna çıkmak ister. Son zamanlarda diğer kıyafetlerde olduğu gibi, namaz elbiseleri de tesettür mağazalarında birbirinden güzel modellerle karşımıza çıkmaktadır. pratik namaz elbisesinin en önemli unsuru, vücudun yapısına göre robadan bol, bütünüyle ayak topuklarına kadar dökümlü olarak kalıpları çizilmiş, kesimi… Read More »

Modanisa Ferace

Ferace modelleri tesettürlü hanımlar için çok gerekli dış giyim türlerinden birisidir. Tesettürlü hanımlar için çok büyük bir kurtarıcıdır da aynı zamanda. Çünkü dışarı çıkarken altında ne oluşa olsun üstüne giydiğiniz için çok kullanışlı bir tesettür giyim ürünüdür. modanisa ferace bayanlar için çok sayıda pardesü bulundurduğundan çeşitlilikleri de oldukça fazladır. Her sezonda bayanlar için modanisa ferace hazırladığı  yepyeni ferace… Read More »

Haşema Satın Al

haşema kısaca ; Genellikle havuz ve deniz gibi yüzme alanlarında kullanılan bayanlarda mayo, bikini ve mayokini dışında , erkeklerde ise yüzme şortlarına alternatif olarak üretilen mayo çeşitlerinden biridir. haşema ilk çıktığında tek bir markanın adıydı zamanla kullanım kapasitesinin artması ve benzer üretilmesiyle genel bir kavram haline gelmiştir. Çabuk kuruması rahat kullanılması , ve cilde yapışmaması açısından… Read More »

Umre Fiyatları

umre ; ziyaret etmek anlamına gelmektedir. Müslümanların Kabe`yi ziyaret etmelerine umre denir.Ziyaret biçimi hacca benzer. Fakat hac gibi Zilhicce ayında olması gerekli değildir. Dini bir terim olarak ise umre, “Belirli bir zamana bağlı olmaksızın ihrama girerek Kâbe’yi tavaf etmek, Safa ile Merve arasında sa’y yapmak ve tıraş olup ihramdan çıkmaktan” ibarettir. Umre, küçük hacdır. Umre yapmak… Read More »