Monthly Archives: Nisan 2014

Saç Uzatmanın Püf Noktaları

saç uzatmanın püf noktaları

Sağlıklı olarak saç uzatmak istiyorsanız dikkat etmeniz bazı hususlar vardır. Hem sağılık hem çabuk saç uzatmanın püf noktalarını şöyle sıralayabiliriz;

Saçlarınızın sağlıklı ve canlı olması için sağlıklı ve düzenli beslenip her çeşit sebze ve meyveden tüketmelisiniz.

Saç köklerinin tıkanmaması için sık sık oksijen alabileceği açık havada yürüyüş yapmalısınız.

Saç üzerinde de stresin zararları yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır.Bu yüzden stresinizi kontrol etmeye çalışmalısınız.

Saç uzatmanın püf noktalarından biride bitkisel yağlarla yapılan masajlardır. Zeytinyağı, maydanoz tohumu yağı, ısırgan otu tohumu yağı, keten tohumu yağı başlıca faydalı yağlar olarak kabul edilebilir.

Bir diğer yöntem ise saç telinin vitaminsiz kalması riskine karşı dışarıdan takviye ile vitamin serumlarını kullanabilirsiniz.

Saçlarınız uzadıkça uçlarının kırıklarını da sık sık aldırmanız  saçınızın daha çabuk ve sağlıklı uzamasına yardımcı olacaktır.

Sıraladığımız saç uzatmanın püf noktalarıyla bir sonuca varamadıysanız, bir cildiye doktoruna başvurabilir her hangi bir cilt sorununuzun olup olmadığını inceletmenizde fayda vardır.

 

Böbrek Kumlarına Bitkisel Çözüm

Böbrek Kumlarına Bitkisel Çözüm

Böbrek kumlarına bitkisel çözüm için size tavsiye edebileceğimiz bir çok kür bulunmaktadır. Bu böbrek kumlarına bitkisel çözüm kürlerinin tarif edildiği gibi yapılması gerekmektedir.

Böbrek kumlarına bitkisel çözüm kürleri şu şekilde hazırlanmaktadır.

 1. Kür : Sabahları kaynatılmış bol miktarda arpa suyu içilir.
 2. Kür : Kereviz ve rezene kaynatılır; bardak bar­dak içilir
 3. Kür : Kınayı kaynatıp yarımşar çay bardağı iç­mek.
 4. Kür :Safram bal ile macun yapıp birer kaşık yut­mak.
 5. Kür : Birer fincan Zeytinyağını sıcak suya karış­
 6. tırıp içmek. Ayrıca bu terkip kolite iyi getir idrarı söktürür, böbrek iltihaplarını da temizler.
 7. Kür : Şalgam tohumu kaynatıp içmek.
 8. Kür : Çörekotu çekilip, bal ile macun yapılır. Sı­cak su ile yutulursa böbrek ve mesane kumlarını eritir.
 9. Kür :Kuru üzüm yemek böbrek ağrılarına iyi gelir.
 10. Kür : Böbrek ve mesanedeki taşın eritilmesi için: Levreğin beynindeki taşı veya şırına bah­amın beynindeki beyaz kemiği limon ile eritilip içi­lecektir.
 11. Kür :Yumurta kabuğu külü. Yumurtanın kabu­ğu yakılır, elde edilen beyaz külden günde 3, 4 defa bir çay kaşığı bir bardak su ile içi­lir.

Fırında Makarna Tarifi

fırında makarna tarifi
Fırında Makarna Tarifi İçin Gerekli Malzemeler Şunlardır ;

 •  Yarım kiloluk ince çubuk makarna
 •  3 kaşık yağ
 •  2 bardak süt
 •  4 yumurta
 •  Kâfi miktarda tuz, karabiber
 •  *1 bardak peynir (rendelenmiş).

NOT: Peynir olarak kaşar peyniri tercih edilir. Olmazsa tulum peyniri veya hafif tuzlu köy peyniri de olabilir. Fırında makar­na tarifi domatesli yapılmak isteniyorsa ilâve olarak domatesler so­yulur, ince doğranır, yağda öldürülür, peynirle karıştırılarak katılır.

Fırında Makarna Tarifinin Yapılışı;

 1. Çubuk makarnalar kırılmadan kaynayan suya atılır. Yumuşayıncaya kadar haşlanır. Sıcak suyu süzülür. Onbeş dakika kadar soğuk suda bırakılıp sonra so­ğuk suyu süzülür. Tekrar soğuk su katılır, karıştırılır, bu suyu da tamamen süzülür. Bu makarna tekrar tencereye alınır, üzerine, rendelenmiş peynir, tuz, biberle birlikte yağ eritilip dökülür, güzelce karıştırı­lır. Bu malzemeler bir tepsiye düzgünce yerleştirilir.
 2.  Ayrı bir kapta dört yumurta bir çatalla veya telle iyi­ce çırpılır, üzerine 2 bardak süt dökülür, onunla da karıştırılır.
 3.  Bu karışım bir tepsiye döşenen makarnaların üzeri­ne gezdirilir.
 4.  Tepsi fırına verilir. Üzeri pembeleşince fırından çıka­rılır. Baklava dilimleri gibi veya dört köşe kesilerek servis yapılır.

 

 

 

 

 

 

El Mümin İsminin Fazileti

el mümin isminin fazileti

El Mümin isminin faziletini şöyle sıralayabiliriz;

1-     Nefsine ve malına bir zarar gelmesinden korkan kimse otuz altı defa okursa korktuklarından emin olur.

2-    El Mümin isminin faziletine ermek için devamlı okuyanlar, düşmanlarının şerrinden halas olur. Allah Teâlâ, o kimsenin dilini yalandan muhafaza eder. Matlubuna nail olur. Duası Allah katında makbul olur.

3-    Kırk gün devamlı olarak vird edinip zikredenler, ömürleri müddetince namerde muhtaç olmazlar. Ağızla­rından kötü söz de çıkmaz.

4-    Mü’min ism-i şerifinin adedi (136)’dır. Saati Zöh- redir. Bu saatte hastaya belirtilen adedi okumanın şifa bul­masına vesile olacağı tecrübe ile sabittir.

5-    Bu ism-i şerifi her gün sabah namazını müteakip (167) defa okuyan kimselerin Allah’ın izni ile her türlü ih­tiyaçları giderilir, duaları müstecab olur. Mü’min ism-i şerifini kendine vird edinen kimsenin Cenabı Hakk dilini yalan ve küfürden muhafaza buyurur.

6-    Her gün (1132) defa “Yâ Mü’min” ism-i cehlini zik­reden kimse her türlü hastalıktan Allah’ın izni ile koru­nur.

7-    El Mümin isminin faziletinden biride, Hacet için kırk üç gün her namazdan sonra (136) defa “Yâ Mü’min” ism-i celilini zikre devam eden kimsenin Al­lah’ın izni ile muradı olur.

El Mümin İsmi

el mümin ismi

 

El Mümin isminin Ebced hesabı

11 0 . İT
ır 1 o 1A
M n n

 

El Mümin isminin anlamı;

Muttakileri azabından, asi mü’minleri ebedi azabın­dan koruyan. O sadıktır, kullarının da doğruluklarını bilir. Kendine sığınanlara emniyet ve rahatlık bahşeder.

Hazreti Peygamber’in Allah tarafından getirdiklerine kalp ile inanıp dil ile tasdik etmek imandır.

El Mümin isminin adedi (136)’dır. Saati ise Zöhredir

Virüsler

virüsler

İnsan vücudu adeta değerli bir elmasın çok güvenli bir kasada muhafaza edilmesi gibi yoğun bir gözetime ve ko­rumaya sahiptir. Ancak vücudu ele geçirmeye çalışan can­lıların bir kısmı da tecrübeli birer hırsız gibi hareket eder­ler. Bu hırsızların en tanınan üyelerinden biri de virüslerdir.

Elektron mikroskobunun keşfiyle varlığından haberdar olduğumuz bu minik canlılar, hücre bile sayılamayacak kadar basit yapılı ve küçüktürler. Boyutları, 0.1 ile 0.280 mik­ron arasında değişen, 10 bin tanesi art arda dizildiğinde 3 cm.’den daha kısa bir uzunluk oluşturabilecek kadar kü­çük olan virüsler, bu nedenle kimi bilim adamlarınca canlı­lar âleminin bir üyesi dahi kabul edilmezler.

Kategori olarak canlılar âleminin dışında tutulsalar da en az diğer canlılar kadar üstün yeteneklere sahip oldukla­rı tartışma götürmez bir gerçektir. Virüslerin yaşamları ince­lendiğinde de bu hakikat açıkça görülür.Virüsler, diğer canlıların zorunlu asalağıdır; yani yaşaya­bilmeleri için bir bitki, hayvan ya da insan hücresine girip onun besinini, enerjisini kullanmaları gerekir. Çünkü virüs­lerin kendi başlarına hayatta kalabilecek bir sistemleri yok­tur. Virüsler sanki bu gerçeğin bilincinde gibi bir hücrenin içine ustaca sızar, yine aynı ustalıkla orayı işgal ettikten son­ra, hücreyi kendilerini kopyalayan bir “virüs üretim fabrika­sı” haline getirebilirler.

 

Ferace Namaz Elbisesi

Ferace namaz elbisesi

Ferace namaz elbisesi denilen giysi ferace kumaşından imal edilmiş namaz kılarken giyilen namaz elbisesidir. Ferace namaz elbisesinin en önemli özelliği bol kesim olmasıdır.Bu kesim tarzı sayesinde namaz kılan bayanların tesettüre uygun olarak vücut hatları belli olmaz.ayrıca bol kesim olan Ferace namaz elbisesi modelleri çok rahattır.

Krep ve medine ipeği kumaşlardan imal edilen Ferace namaz elbisesi modelleri bu kumaşların özellikleri sebebiyle yakmaz ve terletmezler. ayrıca yine imal edildikleri bu özel kumaşlar sayesinde çabuk buruşmama özelliklerine sahiptirler.

Seyahatlerinize çıkarken kolay taşınabilme özelliği sayesinde yanınıza alabileceğiniz Ferace namaz elbisesi bir çok model seçeneğiyle de kullanıcıların beğenilerine sunulmuş.

Haşema Satış Noktaları

haşema satış noktaları

Yazın gelmesi tatilin yaklaşması sebebiyle bayanlar haşema ihtiyaçlarını karşılamak için haşema satış noktaları araştırmaya başlamışlardır. Hem en yeni modeli hem de en uygun fiyata bulabilecekleri bir haşema satış noktaları varmı diye çevrelerinde yada tanıdıkları tecrübeli bayanlara sorarak araştırma yapmaktadırlar.

Haşema satış noktaları konusunda araştırma yapan bayanlara bir kaç öneride bulunabiliriz. İstedikleri haşemalara internet üzerinden online satış sitelerinden ulaşabilirler. Diğer bir alternatif ise bulundukları şehirlerde tesettür giyim satan mağazalara bakabilirler çünkü genellikle tesettür giyim mağazaları bünyesinde haşema satışları yapılmaktadır.

Bunun dışında beğendikleri haşema modelinin internet sitesine girip en yakın haşema satış noktalarını öğrenebilirler.

 

Hz. Zekeriya’nın Duaları

Hz. Zekeriya'nın Duaları

Hz. Zekeriya’nın Duaları Kuranı Kerim’de geçtikleri Ayetlerle bizlere iletilmiştir.Hz. Zekeriya’nın Dualarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • “Rabbim”, dedi. “Benden (vücudumdan), kemiklerim zayıfladı, saçım başım ağardı. Ve ben, Rabbim, sana (ettiğim) duâ sayesin­de hiç bedbaht olmadım.” (Meryem/4)

Hz. Zekeriya’nın Dualarından Evlat İsteyen Kişinin Okuyacağı Duâlar

 • Ey Rabbim, beni yalnız başıma bırakma. (Hayırlı bir evlat na­sip et) Sen varislerin en hayırlısısın. (Enbiya/89)
 • Ey Rabbim, bana kendi yanından (lütuf ve kereminle) terte­miz ve mübarek bir çocuk ihsan et. Şüphe yok ki sen duâyı işiten (ve kabul eden)sin. (Al-i İmran/38)
 • Ey Rabbim, bana salih kullarından olan bir çocuk ihsan et. (Saffat/100)

Çerkez Tavuğu Tarifi

çerkez tavuğu tarifi

Çerkez Tavuğu Tarifi İçin Gerekli Malzemeler

 •  1 adet tavuk
 •  2 dilim ekmek içi
 •  3 su bardağı ceviz içi
 •  Kâfi miktarda kırmızı biber ve tuz.

Çerkez Tavuğu Tarifinin Yapılışı

 1.  Temizlenmiş, yıkanmış bir tavuk, üzerine basacak kadar su ile tuzu da katılarak haşlanır. Suyundan çıkarılır, bir tarafa konur.
 2.  Üç su bardağı ceviz içi bir defa et makinesinden geçirilir, bir kahve kaşığı kırmızı biber ve yeterince tuz ilâve edilir. Çok hafif ateşte tahta bir kaşıkla ezerek, yoğrulur. Yağı çıkmaya başlayınca bir ka­şık tavuk suyu katılır, karıştırılır, yine bir kaşık ta­vuk suyu konur, karıştırılır. Bir tülbentten süzüle­rek yağı alınır.
 3.  Kalan cevizlere ıslanmış, sıkılmış ekmek içi karıştırı­lır. Ekmekle ceviz tekrar makineden geçirilir, tavuk suyu ilâve edilir. Telle karıştırılır, istenilen koyuluk­ta bir salça elde edilir.
 4.  Bir tarafa bırakılan tavuk, kemiklerinden ayrılır, el­le didilir. Bir tabağa konur. Üzerine hazırlanan ce­viz salçasının yarısı dökülür.
Çerkez Tavuğu Tarifinin Servisi
 Servis tabaklarına taksim edildikten sonra kalan salça da eşit olarak bölünüp üzerlerine dökülür.
Ayrılan ceviz yağı da bütün tabaklardaki Çerkez Tavuğu üzerine gezdirilir. Afiyet olsun.