Monthly Archives: Nisan 2014

Saç Uzatmanın Püf Noktaları

Sağlıklı olarak saç uzatmak istiyorsanız dikkat etmeniz bazı hususlar vardır. Hem sağılık hem çabuk saç uzatmanın püf noktalarını şöyle sıralayabiliriz; Saçlarınızın sağlıklı ve canlı olması için sağlıklı ve düzenli beslenip her çeşit sebze ve meyveden tüketmelisiniz. Saç köklerinin tıkanmaması için sık sık oksijen alabileceği açık havada yürüyüş yapmalısınız. Saç üzerinde de stresin zararları yapılan araştırmalarda… Read More »

Böbrek Kumlarına Bitkisel Çözüm

Böbrek kumlarına bitkisel çözüm için size tavsiye edebileceğimiz bir çok kür bulunmaktadır. Bu böbrek kumlarına bitkisel çözüm kürlerinin tarif edildiği gibi yapılması gerekmektedir. Böbrek kumlarına bitkisel çözüm kürleri şu şekilde hazırlanmaktadır. Kür : Sabahları kaynatılmış bol miktarda arpa suyu içilir. Kür : Kereviz ve rezene kaynatılır; bardak bar­dak içilir Kür : Kınayı kaynatıp yarımşar çay bardağı iç­mek.… Read More »

Fırında Makarna Tarifi

Fırında Makarna Tarifi İçin Gerekli Malzemeler Şunlardır ;  Yarım kiloluk ince çubuk makarna  3 kaşık yağ  2 bardak süt  4 yumurta  Kâfi miktarda tuz, karabiber  *1 bardak peynir (rendelenmiş). NOT: Peynir olarak kaşar peyniri tercih edilir. Olmazsa tulum peyniri veya hafif tuzlu köy peyniri de olabilir. Fırında makar­na tarifi domatesli yapılmak isteniyorsa ilâve olarak domatesler… Read More »

El Mümin İsminin Fazileti

El Mümin isminin faziletini şöyle sıralayabiliriz; 1-     Nefsine ve malına bir zarar gelmesinden korkan kimse otuz altı defa okursa korktuklarından emin olur. 2-    El Mümin isminin faziletine ermek için devamlı okuyanlar, düşmanlarının şerrinden halas olur. Allah Teâlâ, o kimsenin dilini yalandan muhafaza eder. Matlubuna nail olur. Duası Allah katında makbul olur. 3-    Kırk gün devamlı… Read More »

El Mümin İsmi

  El Mümin isminin Ebced hesabı 11 0 . İT ır 1 o 1A M n n   El Mümin isminin anlamı; Muttakileri azabından, asi mü’minleri ebedi azabın­dan koruyan. O sadıktır, kullarının da doğruluklarını bilir. Kendine sığınanlara emniyet ve rahatlık bahşeder. Hazreti Peygamber’in Allah tarafından getirdiklerine kalp ile inanıp dil ile tasdik etmek imandır. El… Read More »

Virüsler

İnsan vücudu adeta değerli bir elmasın çok güvenli bir kasada muhafaza edilmesi gibi yoğun bir gözetime ve ko­rumaya sahiptir. Ancak vücudu ele geçirmeye çalışan can­lıların bir kısmı da tecrübeli birer hırsız gibi hareket eder­ler. Bu hırsızların en tanınan üyelerinden biri de virüslerdir. Elektron mikroskobunun keşfiyle varlığından haberdar olduğumuz bu minik canlılar, hücre bile sayılamayacak kadar… Read More »

Ferace Namaz Elbisesi

Ferace namaz elbisesi denilen giysi ferace kumaşından imal edilmiş namaz kılarken giyilen namaz elbisesidir. Ferace namaz elbisesinin en önemli özelliği bol kesim olmasıdır.Bu kesim tarzı sayesinde namaz kılan bayanların tesettüre uygun olarak vücut hatları belli olmaz.ayrıca bol kesim olan Ferace namaz elbisesi modelleri çok rahattır. Krep ve medine ipeği kumaşlardan imal edilen Ferace namaz elbisesi modelleri… Read More »

Haşema Satış Noktaları

Yazın gelmesi tatilin yaklaşması sebebiyle bayanlar haşema ihtiyaçlarını karşılamak için haşema satış noktaları araştırmaya başlamışlardır. Hem en yeni modeli hem de en uygun fiyata bulabilecekleri bir haşema satış noktaları varmı diye çevrelerinde yada tanıdıkları tecrübeli bayanlara sorarak araştırma yapmaktadırlar. Haşema satış noktaları konusunda araştırma yapan bayanlara bir kaç öneride bulunabiliriz. İstedikleri haşemalara internet üzerinden online… Read More »

Hz. Zekeriya’nın Duaları

Hz. Zekeriya’nın Duaları Kuranı Kerim’de geçtikleri Ayetlerle bizlere iletilmiştir.Hz. Zekeriya’nın Dualarını şu şekilde sıralayabiliriz; “Rabbim”, dedi. “Benden (vücudumdan), kemiklerim zayıfladı, saçım başım ağardı. Ve ben, Rabbim, sana (ettiğim) duâ sayesin­de hiç bedbaht olmadım.” (Meryem/4) Hz. Zekeriya’nın Dualarından Evlat İsteyen Kişinin Okuyacağı Duâlar Ey Rabbim, beni yalnız başıma bırakma. (Hayırlı bir evlat na­sip et) Sen varislerin… Read More »

Çerkez Tavuğu Tarifi

Çerkez Tavuğu Tarifi İçin Gerekli Malzemeler  1 adet tavuk  2 dilim ekmek içi  3 su bardağı ceviz içi  Kâfi miktarda kırmızı biber ve tuz. Çerkez Tavuğu Tarifinin Yapılışı  Temizlenmiş, yıkanmış bir tavuk, üzerine basacak kadar su ile tuzu da katılarak haşlanır. Suyundan çıkarılır, bir tarafa konur.  Üç su bardağı ceviz içi bir defa et makinesinden… Read More »