Monthly Archives: Ocak 2014

Tesettür Feraceler

Tam tesettürlü giyinmeyi benimsemiş bayanlar için tesettür feraceler uygun bir giysi çeşididir.Özellikle vücut hatlarının belli olmasını istemeyen tesettürlü bayanlar bol kesim tesettür feracelerini kendilerine dış kıyafet olarak seçebilirler.Tesettür feraceler imal edildikleri kumaş açısından da tesettür giyim tarzzına uygundur.Çünkü genel olarak krep yada medine ipeği kumaştan imal olan tesettür feraceler iç göstermemektedirler. İmal edildikleri kumaşın yakmaz… Read More »

Tesettür Giyim Etek Modelleri

Tesettürlü bayanların tamamlayıcı kıyafetlerinden biride eteklerdir.Eskiden dar,parçalı,uzun,kısa gibi modelleri olan etekler şimdi ise çeşitlilikte sınır tanımıyorlar.Özellikle tesettür giyim etek modelleri sınırsız etek modelleriyle tesettürlü bayanların hizmetine sunulmuştur. Tesettür giyim etek modellerinde bu sene en çok yüksel bel modeller bayanlar tarafından beğenilmektedir.Yüksek bel kemer yada metal aksesuarlı etek modelleri çok şık durmaktadır. Tesettür giyim etek  modelleri… Read More »

İslamiyette Eş Seçiminin Önemi

İslamiyette eş seçiminin önemi en önemli meselelerden biridir.İnsanın imanından tutunda çocuklarını yetiştirmesine kadar birçok konuda islamiyette eş seçiminin önemini belirtmiştir. “Anne – babanın doğruluğu çocukların doğruluğunu meydana getirir. Anne – baba ne kadar iyi davranırlarsa, ne kadar dürüst olurlarsa, evlâtları da o derece sağlam, seciyeli ve dürüst olurlar. Zira eğri ağacın doğru gölgesi olmaz.İslamiyette eş… Read More »

Peygamberimizin Duası

Peygamberimiz kendisine kötülük yapanlara bile karşılık vermemiş onlara dua etmiştir.Taiflilerle peygamber efendimizin arasın da geçen olay ve peygamberimizin duası şöyledir; Rasulullah (sallallahü aleyhi ve selem) Taif’e, onları Allah’ın dinine çağırmak için gitmişti. Taifliler Rasulullah (sallallahü aleyhi ve selem’in davetini kabul etmemişler, bununla beraber taşlayarak O’na (sallallahü aleyhi ve selem) eziyet etmişlerdi. Bu esnada Cebrail (aleyhisselam);… Read More »

Anne Sütü

“Anne sütü, bebeğin ihtiyacına göre, Kudreti İlâhî tarafından ayarlanır. İçindeki koruyucu antrikorlar da bebeğin durumuna göre değişir. Erken doğum yapan annenin sütüyle normal doğum yapan annenin sütü farklıdır. Anne sütü, âdeta akıllıdır. Terkibi devamlı değişir. Emmenin ilk başlangıcında yağı azdır. Emmenin sonuna doğru yağı giderek artar, böylece çocuğun doyumu sağlanır. Çocuğun yaşına göre de sütün… Read More »

Haşema Markaları

Tesettürlü bayanların deniz ve havuza girmek için kullandıkları haşema, birçok marka tarafından üretilmektedir.Her markanın kendine özgü bir tarzı vardır.Haşema markaları bünyelerinde ki tasarım uzmanlarıyla kendi tarzlarını ve stillerini haşema modellerine uygulamaktadırlar. Haşema markaları arasında  tasarım farklılıkları olsada genel olarak yeni sezon da haşema modellerine yansıyacak özellikler aynıdır.Mesela renk olarak o sezon hangi renk moda ise… Read More »

Yeni Ferace Modelleri

Yeni ferace modelleri her sezon artmaktadır.Yeni ferace modellerinin önceki feracelerden aksesuarları, ayrıntıları, kesim tarzları değişiklik göstermektedir.Ufak bir kesim farkı yada aksesuar eklenmesi feracede değişik bir tarz oluşmasına sebep olur.Bu değişikliklerde tesettürlü bayanlar  tarafından beğenilerek kullanılmaktadır. 2014 yeni ferace modellerinde en çok göze çarpan değişiklik feracelere fermuar eklenmesidir.Fermuar  gerek detay olarak gerekse feracenin tamamında kullanılmıştır.Önü fermuarlı… Read More »

Kul Hakkı Nasıl Ödenmeli ?

  Üzerinizde Kul hahkı varsa ve Kul hakkı nasıl ödenmeli bilmiyorsanız bu yazımızla size açıklama yapmaya çalışalım. Kul hakkı çok önemlidir.Kul hakkını ödemeden ahirete göç etmemek için kimsenin hakkına girmemeli eğer üzerimizde kul hakkı varsa hemen helalleşmeliyiz hak sahibiyle. Kul hakkı nasıl ödenmeli ? Bilinen ve ödenme imkânı olan haklar aynen ödenmeli, sahibin­den de ayrıca… Read More »

Çocuğu Olmayanlara Manevi Reçeteler

Çocuğu olmayanlara manevi reçeteler şu şekildedir. Kısırlığa sebep olan en büyük etkenlerden birisi günahlarımızdır. Üstelik de bu falanca doktorun,falanca hocanın veya falanca felsefecinin görüşü değildir, kâinatı yaratan Yüce Allahrn hükmüdür. “Nitekim Allah (celle celalühü) Nuh süresinin 10, 11 ve 1 2. ayet-i kerimelerinde şöyle buyuruyor:” “Nihayet dedim ki: Rabbinizden bağışlanma talebinde bulunun. Şüphesiz ki o… Read More »

Tesettürlü Büyük Beden Mayolar

Büyük beden her giysi sekteründe olduğu gibi haşema ve mayo modellerinde de  yerini almış durumdadır.Tesettürlü büyük beden mayolara artan talepler doğrultusunda haşema ve mayo üreticileri artık büyük beden modellerde üretmeye başlamışlardır.Hemem hemen her model haşema ve mayoya büyük bedenlerde ilave edilerek üretilmeye başlanmıştır. Ayrıca büyük beden kullananlar için özel model tesettürlü büyük beden mayolar ve… Read More »