Monthly Archives: Ocak 2014

Tesettür Feraceler

tesettür feraceler

Tam tesettürlü giyinmeyi benimsemiş bayanlar için tesettür feraceler uygun bir giysi çeşididir.Özellikle vücut hatlarının belli olmasını istemeyen tesettürlü bayanlar bol kesim tesettür feracelerini kendilerine dış kıyafet olarak seçebilirler.Tesettür feraceler imal edildikleri kumaş açısından da tesettür giyim tarzzına uygundur.Çünkü genel olarak krep yada medine ipeği kumaştan imal olan tesettür feraceler iç göstermemektedirler.

İmal edildikleri kumaşın yakmaz terletmez özellikleri sebebiyle yaz sıcaklarında bile rahatlıkla kulllanılabilen tesettür feraceler bayanlarında sıcaklarda rahat etmelerini sağlamışlardır.

Kullanım olarak hem rahat hemde tesettüre uygun olan tesettür feraceler değişik modelleriyle bayanlara çok fazla seçme hakkıda sağlamaktadırlar.

Tesettür Giyim Etek Modelleri

IMG_4532 copy

Tesettürlü bayanların tamamlayıcı kıyafetlerinden biride eteklerdir.Eskiden dar,parçalı,uzun,kısa gibi modelleri olan etekler şimdi ise çeşitlilikte sınır tanımıyorlar.Özellikle tesettür giyim etek modelleri sınırsız etek modelleriyle tesettürlü bayanların hizmetine sunulmuştur.

Tesettür giyim etek modellerinde bu sene en çok yüksel bel modeller bayanlar tarafından beğenilmektedir.Yüksek bel kemer yada metal aksesuarlı etek modelleri çok şık durmaktadır.

Tesettür giyim etek  modelleri arasında diğer beğenilen diğer modelleri ise şöyle sıralayabiliriz.A pileli çan kesim etekler,parçalı cepli etekler, yırtmaçlı dar kesim etekler,ara boy etekler, düşük bel etekler vb.. gibi.

Tesettür giyim etek modelleri imal edildikleri kumaş bakımından da farklılık gösterirler.Ekoseli kumaştan, fitilli kumaştan,gabardin kumaştan,yazlık-kışlık -mevsimlik kumaştan ve bayanların vazgeçilmezlerinden olan kot kumaştan etekler imal edilmektedir.

İslamiyette Eş Seçiminin Önemi

islamiyette eş seçiminin önemi

İslamiyette eş seçiminin önemi en önemli meselelerden biridir.İnsanın imanından tutunda çocuklarını yetiştirmesine kadar birçok konuda islamiyette eş seçiminin önemini belirtmiştir.

“Anne – babanın doğruluğu çocukların doğruluğunu meydana getirir. Anne – baba ne kadar iyi davranırlarsa, ne kadar dürüst olurlarsa, evlâtları da o derece sağlam, seciyeli ve dürüst olurlar. Zira eğri ağacın doğru gölgesi olmaz.İslamiyette eş seçiminin önemi şu hadisede açıkça anlatılmıştır.

Hz. Musa (aleyhisselam) İle Hızır (aleyhisselam) bir yolculuk esnasında Antakya’ya geldiklerinde, Hızır (aleyhisselam) yetim çocukların yıkılmaya yüz tutmuş olan duvarlarını düzeltti. Musa (aleyhisselam) bunun sebebini sorunca:

“Babaları salih idi” diye cevap verdi.

Nitekim bu hadise Kur’an-ı Kerim’de Kehf suresinde anlatılmıştır.

Allah (celle celalühü) şöyle buyurmuştur.

“Onların babaları salih (iyi kimse) idi”.”

Peygamber Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem) şöyle buyuruyor:

“Bir kimsenin salih olması sebebiyle, çoluk çocuğu ve etrafındakiler ve onların etrafında bulunanlar da salih olurlar.”

“Bundan dolayıdır ki İslamiyet, neslin iyi olması maksadı ile evlilikte güzel ebeveyn (eş) seçimini teşvik etmektedir.

Peygamberimizin Duası

Peygamberimiz kendisine kötülük yapanlara bile karşılık vermemiş onlara dua etmiştir.Taiflilerle peygamber efendimizin arasın da geçen olay ve peygamberimizin duası şöyledir;

Rasulullah (sallallahü aleyhi ve selem) Taif’e, onları Allah’ın dinine çağırmak için gitmişti. Taifliler Rasulullah peygamber duası(sallallahü aleyhi ve selem’in davetini kabul etmemişler, bununla beraber taşlayarak O’na (sallallahü aleyhi ve selem) eziyet etmişlerdi.

Bu esnada Cebrail (aleyhisselam);

-”Ey Muhammedi İstersen Mekke’nin iki dağını onların üzerine bırakayım” deyince rahmet ve şefkat Peygamberi Rasul-ü Ekrem (sallallahü aleyhi ve selem) şöyle demiştir:

- “Umarım Allah onların soyundan Allah’a şirk koşmadan ibadet eden birtopluluk yaratır”.

Allah’ü Teala Taiflilerin çocuklarını İslam ile şereflendirerek peygamberimizin duasını kabul etmiştir.

Anne Sütü

anne sütü

Anne sütü, bebeğin ihtiyacına göre, Kudreti İlâhî tarafından ayarlanır. İçindeki koruyucu antrikorlar da bebeğin durumuna göre değişir. Erken doğum yapan annenin sütüyle normal doğum yapan annenin sütü farklıdır.

Anne sütü, âdeta akıllıdır. Terkibi devamlı değişir. Emmenin ilk başlangıcında yağı azdır. Emmenin sonuna doğru yağı giderek artar, böylece çocuğun doyumu sağlanır.

Çocuğun yaşına göre de sütün terkibi değişir. Hatta sabahleyin emilen süt yağlı, akşama doğru giderek azalır. Böylece süt kolay hazmedilip bebeğin gece rahat etmesini sağlar.

Anne sütünün kullanılmasıyla demir eksikliği anemisi riski oluşmaz.

Anne sütüyle beslenen çocuklarda alerjik problemler çok az ortaya çıkar. Çünkü ham protein miktarı oldukça azdır.

Anne ile çocuk arasındaki ruhî sevgi bağı, meme vermeyle başlar.

Anne sütünde laktoferrin vardır. Bu da mikropların üremesini durdurur.

Anne sütünde bulunan lizin, direkt olarak bakterileri öldürebilen koruyucu tesire sahiptir.

Ayrıca bebeğin iki sene zarfında beyin fonksiyonları ve beyin fizikînin yüzde yetmiş beşi oluşur. Yetişkinlerde beyin ağırlığı bedenin kırkta biri kadardır. Yeni doğan bebek beyni ise bedenin onda biri kadardır. İlk altı ayda beyin ağırlığı iki kat artar, iki yaşında ise beyin 1 kiloya ulaşır. İki yaşından on iki yaşına kadar beyin normal yetişkin insan beyni ağırlığı olan 1.3 kg. olur.

Rahmeti, nimeti sonsuz olan Rabbimiz, insan zayıf ve aciz durumdayken imdadına gönderilen anne sütü, bebeğin bütün ihtiyaçlarını karşılar. Rabbimiz bu iki senelik beynin gelişme evresini ve anne sütünün mucizevi iksirini göz önünde bulundurarak, çocuk emzirme müddetini iki yıl olarak tayin eylemiştir.

Yine bu iki yıl içinde süt anne tutulacak olursa ahlaklı, halim-selim kişinin tutulması, sütten çocuğa huy ve karakter geçmesi bakımından önemlidir.”

Haşema Markaları

haşema markaları

Tesettürlü bayanların deniz ve havuza girmek için kullandıkları haşema, birçok marka tarafından üretilmektedir.Her markanın kendine özgü bir tarzı vardır.Haşema markaları bünyelerinde ki tasarım uzmanlarıyla kendi tarzlarını ve stillerini haşema modellerine uygulamaktadırlar.

Haşema markaları arasında  tasarım farklılıkları olsada genel olarak yeni sezon da haşema modellerine yansıyacak özellikler aynıdır.Mesela renk olarak o sezon hangi renk moda ise bütün haşema markaları o rengi tasarımlarında kullanmaktadırlar.

haşema

Haşema sektöründe yerini almış kalitesi ve modelleriyle tesettürlü bayanların beğenisini kazanmış belli başlı haşema markaları şunlardır.

 

 

Bu haşema markaları ürünlerini üretici firma garantisiyle tasettürlü bayanlarınhizmetine sunmaktadırlar.

Yeni Ferace Modelleri

yeni ferace modelleri

Yeni ferace modelleri her sezon artmaktadır.Yeni ferace modellerinin önceki feracelerden aksesuarları, ayrıntıları, kesim tarzları değişiklik göstermektedir.Ufak bir kesim farkı yada aksesuar eklenmesi feracede değişik bir tarz oluşmasına sebep olur.Bu değişikliklerde tesettürlü bayanlar  tarafından beğenilerek kullanılmaktadır.

2014 yeni ferace modellerinde en çok göze çarpan değişiklik feracelere fermuar eklenmesidir.Fermuar  gerek detay olarak gerekse feracenin tamamında kullanılmıştır.Önü fermuarlı yeni ferace modelleri daha spor bir görünüm vermektedir.Hem kullanış olarakta rahattır. Giyim tarzında spor tarzı benimseyen tesettürlü bayanlar farmuarlı feraceleri beğenerek kullanabilirler.Feracelerde fermuar ayrıntısı bazı modeller de yaka kısmında bazılarında ise kol manşetlerinde detay olarak kullanılmıştır.Bu tarz feraceler hem şık hemde spor görünümüyle beğenilmektedir.

Özellikle öğrencilerin ve çalışan tesettürlü bayanların tercih edecekleri yeni ferace modellerinden fermuarlı ferace değişik model ve kesimleriyle tesettürlü bayanların beğenisine sunulmuştur.

Kul Hakkı Nasıl Ödenmeli ?

 

Üzerinizde Kul hahkı varsa ve Kul hakkı nasıl ödenmeli bilmiyorsanız bu yazımızla size açıklama yapmaya çalışalım.

Kul hakkı çok önemlidir.Kul hakkını ödemeden ahirete göç etmemek için kimsenin hakkına girmemeli eğer üzerimizde kul hakkı varsa hemen helalleşmeliyiz hak sahibiyle.

Kul hakkı nasıl ödenmeli ?

  1. Bilinen ve ödenme imkânı olan haklar aynen ödenmeli, sahibin­den de ayrıca helallik alınmalıdır.
  2. Ödenme imkânı olup, her nasılsa sahibine ödenemeyen maddî haklar, sahibi adına, yani sevabı ona ol­mak üzere muhtaçlara verilmeli, sahibi için de istiğfar etmelidir.
  3. Sa­hibine söyleme ve ödeme imkânı olmayan, başkasına da ödeneme­yen haklar için, hakkın sahibine ve kendine çokça mağfiret dilemeli, ona kendisindeki hakkını helal ettirmesini Allah’tan ısrarla istemeli ve yakarmalıdır.
  4. Daha büyük zarara sebep olma ihtimali bulunduğu zaman ise hak sahibine bunu bildirmemelidir

Kul hakkı nasıl ödenmeli

 

Çocuğu Olmayanlara Manevi Reçeteler

çocuğu olmayanlara manevi reçeteler

Çocuğu olmayanlara manevi reçeteler şu şekildedir.

Kısırlığa sebep olan en büyük etkenlerden birisi günahlarımızdır.

Üstelik de bu falanca doktorun,falanca hocanın veya falanca felsefecinin görüşü değildir, kâinatı yaratan Yüce Allahrn hükmüdür.

“Nitekim Allah (celle celalühü) Nuh süresinin 10, 11 ve 1 2. ayet-i kerimelerinde şöyle buyuruyor:”

“Nihayet dedim ki: Rabbinizden bağışlanma talebinde bulunun. Şüphesiz ki o daima Ğaffar olmuştur.

(İstiğfar edin ki; yetmiş sene süren kuraklık ve kısırlıktan sonra Rabbiniz) göğün yağmurunu üzerinize (bardaktan boşanırcasına) bolca akan bir halde salsın.

Mallarla ve oğullarla size yardım etsin, sizin için pek kıymetli bostanlar yapsın ve sizin için ırmaklar meydana getirsin.”

Peygamberlerin hepsi masumdur yani hiç günah işlemezler. Bizler peygamber olmadığımız için hepimizin az veya çok günahı vardır. Çocuk sahibi olamıyorsak ve olmak istiyorsak doktora giderek paramızdan vazgeçmeden önce Günahlarımızdan vazgeçmeliyiz.

Bu da hem işlediğimiz günahları bırakarak, hem de istiğfara devam ederek olmalıdır.

“Günlük 818 defa Estağfirullah” demeye devam etmelerini tavsiye buyurmuştur. Karı kocanın ikisi de

istiğfara devam ederse netice daha çabuk hasıl olur.

Bu ayet-i kerimeleri okuyunca “Falanca ve filanca benden daha fazla günah işliyorlar ama çocukları da var, malları da var” diye düşünenler olabilir.

Allah (celle celalöhü) günah işleyen her kişiye aynı cezayı uygulamaz, kimisine mal vermez, kimisine evlât vermez, kimisine muhabbet vermez, kimisine huzur vermez, kimisine evlât verir ama itaat etmez, kimisine sağlık vermez, kimisinin cezasını da ahirete erteler ki en zoru budur.

Öyleyse çocuğumuz olmasa da günahları bırakalım, olsa da…

Çocuğu olmayanlara manevi reçeteler de anlaşıldığı gibi günah işlememek,  işlediysek bile tövbe etmek çok önemli

 

Tesettürlü Büyük Beden Mayolar

büyük beden haşema

Büyük beden her giysi sekteründe olduğu gibi haşema ve mayo modellerinde de  yerini almış durumdadır.Tesettürlü büyük beden mayolara artan talepler doğrultusunda haşema ve mayo üreticileri artık büyük beden modellerde üretmeye başlamışlardır.Hemem hemen her model haşema ve mayoya büyük bedenlerde ilave edilerek üretilmeye başlanmıştır.

Ayrıca büyük beden kullananlar için özel model tesettürlü büyük beden mayolar ve haşemalar tasarlanmaktadır.Her sene moda haftasında büyük beden kullanan hanımlar için özel kreasyonlar hazırlanıp onlara özel  defileler yapılmaktadır.

Tesettürlü büyük beden mayolar hem havuz hemde deniz olarak tasarlanmıştır.Havuz mayoları tayt üstüne yarım kollu bluz ve havuz bonesinden oluşmaktadır.Deniz için tasarlanan modeli ise tam tesettürlü olup örtü ve bone içinde mevcuttur.